Zábava

Hry NCAA upozorňujú na ctihodnú Hingle Fieldhouse

Virginia Tech hrá v piatok v Hingle Fieldhouse (IPJ Photo / Mickey Shoe) na Floride

Budova z drahých tehál so zakrivenou strechou a kazetovými oknami už bola katedrálou basketbalu. Norman Dale vzal tri malé kvapky, kým poklepal na víťazný výskok Jimmyho Sidwooda a potom vytiahol zvinovací meter, aby skontroloval výšku jedného okraja.

„Hosieri“ preslávili Hingley Fieldhouse svojimi hollywoodskymi štandardmi, ale vo svete vysokoškolského basketbalu bol už domovský basketbalový kurt Butler University hviezdou.

Keď NCAA oznámila, že basketbalový turnaj mužov sa bude konať výlučne v oblasti Indianapolisu, nebolo pochýb o tom, že Hingle po prvý raz od roku 1940 priláka pozornosť a usporiada hry NCAA.

Video: Hink je nastavený na organizovanie konkurenčných hier prvýkrát za 80 rokov

„Znamená to pre mňa niečo, pretože milujem basketbal. Milujem históriu basketbalu. Mám veľkú úctu k tomu, čo je basketbal v Indiane,“ uviedol tréner Colorada Todd Boyle, ktorého piate miesto byvola bude v sobotu čeliť 12. miestu v Georgetowne o hod. Hingle.

Zdá sa, že NCAA a jej vysielací partneri chápu dôležitosť premeny konkurenčných hier na Hingle prvýkrát za 81 rokov. Piata nasadená Florida bude v prvom kole hier, ktoré sa končí v piatok, o 12.15 h čeliť prvému nasadenému floridskému 10. nasadenému tímu Virginia Tech. Nantes, Grand Hill, Bill Raftery a Tracy Wolfson pozývajú na prvé dni hry v budove.

„Nikdy som tam nebol, bol som na Stredozápade celý život, takže to bude moja prvá cesta,“ uviedol štátny tréner San Diega Brian Dutcher, ktorý vyrastal v Minnesote, kde jeho otec Jim trénoval Golden Cowers po dobu 11 sezón, kde sa všetci veľmi tešíme. Choďte otestovať tieto hrany a uvidíte, aké sú hladké, sú pre nás veľmi jemné, keď urobíme niekoľko úderov. “

READ  Trinásť životov na Amazon Prime: Filmové hity o prežití č. 1 v 16 krajinách

Desiatky slávnych historických univerzitných kruhov sa stále používajú. Alan Fieldhouse, The Palestra, kamerunský krytý štadión a Hingle známe ako Panteón.

Prvých asi 20 rokov bolo Hingle najväčším basketbalovým ihriskom v krajine. Toto je známe ako zámok Hoosier Hoops, exteriér z tehál, zakrivená strecha z oceľových väzníkov a veľké okná v jeho hornej časti. Poďme nechať vonkajšie svetlo svietiť na minulú históriu napísanú na súde nižšie.

Tréneri, ktorých tímy hrajú v prvom kole, majú radosť, či už zo znalosti histórie budovy, alebo z nostalgie spojenej s jej úlohou vo filme.

„Mám 58 rokov, trénujem 35 rokov a bol som na mnohých miestach. Netreba dodávať, že som nikdy nešiel do Butlerovho kampusu, nikdy som nešiel do Hingle, “uviedol tréner Virginia Tech Mike Young. „Aký zážitok z vrcholu hory je súťažiť v tejto budove.“

A pre hráčov?

„Viem, že tam hrá Butler.“ Je slušné to urobiť, a tým by sa to malo skončiť, “uviedol slovenský senior v Syrakúzach Marek Tolejaj.

„Hosiers“ napokon vyšli takmer pred 35 rokmi a pomyselná stredná škola Hickory nemohla zvíťaziť na štátnom šampionáte porazením mocného South Bend Central za zisk titulu štátu Indiana z roku 1952 v Hingu.

Hickoryho fikcia je v skutočnosti založená na skutočnom príbehu milánskej strednej školy, ktorá porazila Munchee Central v súťaži štátnych šampiónov Bobbyho Plumba z roku 1954, aby akýkoľvek tím mohol vyhrať slávnu súťaž v jednej triede v Indiane (formát sa skončil v roku 1997). Áno, hralo sa to u Hinka.

Rezonuje medzi súčasnými hráčmi film založený na udalostiach spred takmer 70 rokov? Videli to?

Alabamský tréner Nate Oates hovorí: „Podľa toho, čo si myslím, že vidia, môj odhad je asi jeden (dva).“

Young dodal: „Zaručujem, že dve tretiny osôb nebude vedieť, o čom je film, alebo o nich nepočula.“

READ  Slovensko odmieta návrh zákona obmedzujúceho prístup k umelému prerušeniu tehotenstva

Hingle Fieldhouse umožnil tejto sezóne zúčastniť sa iba asi 1 500 ľudí – čo bude počas súťaže o niečo menej – jednou z nich bude Sally Wirthwein. Butler, ktorý vyrastal na predmestí Indianapolisu, začal ako študent navštevovať šport, pričom nikdy skutočne neodišiel.

Neoficiálny historik Fieldhouse si túto sezónu samozrejme užíval každý domáci zápas.

„V čase, keď to bolo oveľa menej bežné alebo neočakávané, chcel som sa vždy, keď som v budove, zvierať,“ povedal Wirthwein. „Butler počúva vojnovú pieseň a vidí hráčov na ihrisku, ako súťažia v tom, čo chcú robiť. Je to také zvláštne. Nikdy to neberiem. Je to dobré. Bude to v budúcej sezóne ešte väčšie, keď Hingle naplní krokvy?“ opäť? Bude to obrovské. ““

Hingle bude hry hostovať prostredníctvom hry Sweet 16, ale tí, ktorí tam hrajú prvé kolo, chápu jej dôležitosť. Na ceste k prvému šampionátu IU v basketbale NCAA porazila Indiana 23. marca 1940 Dukesne 39-30.

„Je skvelé hrať na týchto turnajoch na rôznych miestach a máte šancu sa učiť,“ uviedol Boyle. „Pamätám si, ako som prvýkrát hrával ako hráč v Madison Square Garden. Bolo to také zvláštne pre mňa a pre Hingley Fieldhouse.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close