Technológie

Slovensko straší ilegálnych imigrantov na maďarských hraniciach psami

Slovenský minister vnútra Matúš Celkový počet akcií, správy v reálnom čase o operáciách hraničnej polície v Maďarsku, kde od pondelka viac ako sto policajtov spolu s niekoľkými dronmi blokuje vstup nelegálnych imigrantov. Úradujúci policajný prezident Rastislav Polaković už skôr oznámil, že hranice neprekročil ani jeden migrant a že polícia vykonala niekoľko „preventívnych opatrení“ v okresoch Luzenek a Vegi Krys, odkiaľ boli migranti vyhostení a vrátení na maďarské územie. .

„Keď videli tie psy, tie blikajúce svetlá, videli silu a potom sa otočili a vrátili sa na územie Maďarska,“ spomínal Polaković. Minister Šutaj Eštok z populistickej, ľavicovo-nacionalistickej a proruskej strany Hlas Roberta Figa povedal, že opatrenia vrátane vodných diel a polície by mali dať najavo, že povaha nelegálneho prisťahovalectva na Slovensku sa mení. „Operácie sa zúčastnili stovky agentov. Príslušníci polície, vojaci, technika, ktorú môžem použiť, psovodi, drony, vozidlá s termovíziou, lode,“ povedal s tým, že technológia by mohla nahradiť ľudskú silu na monitorovanie hranice.

„Celému svetu musí byť jasné, že Slovensko už nie je bezpečnou tranzitnou krajinou,“ ozrejmil a upozornil, že je pripravený prijať „v prípade potreby viac týchto opatrení.“ „Ide o preventívne opatrenie a dokazuje, že polícia je pripravená využiť všetky prostriedky, aby dala jasne najavo, že bezpečnosť hraníc je našou absolútnou prioritou,“ uzavrel.

6000 nelegálnych prechodov

Na Slovensko v poslednom čase dorazilo veľké množstvo utečencov najmä zo Srbska cez Maďarsko. Ich konečnou destináciou bývajú krajiny západnej Európy, najmä Nemecko. Štatistiky Ministerstva vnútra SR ukazujú, že nelegálne prisťahovalectvo zmizlo 6000 nelegálnych prechodov Viac ako 13 000 v júli až septembri. V prvej polovici októbra, podľa posledných dostupných údajov, ich bolo viac ako 4000. Šutaj Eštok očakáva vzhľadom na situáciu na Blízkom východe novú „veľkú imigračnú vlnu“. Aby tomu zabránil, požičal si špičkové sledovacie zariadenia zo susednej Českej republiky a sľúbil „extrémne opatrenia“ a „ukážku sily“.

READ  Slovenský premiér vyzýva EÚ, aby poslala semená ukrajinským farmárom - EURACTIV.com

Osobne bude v reálnom čase podávať správy o výsledkoch, ktoré zahŕňajú ďalšie kroky, ktoré podniklo jeho ministerstvo, ako napríklad najprv očistiť vyšetrovateľov, ktorí nesúvisia s Figom, a byť pripravený pokračovať v boji proti korupcii. Medzi suspendáciami a nespravodlivým prepúšťaním sa odhaduje, že zaplatí okolo 700 000 eur, čo vláda považuje za dobrú investíciu. To všetko zahŕňalo prvé vyhlásenia Roberta Fica, ktoré oznámili zmrazenie vojenskej pomoci Ukrajine a „prísne prehodnotenie“ „brutálnej finančnej pomoci“ Kyjevu, čím sa humanitárna pomoc Ukrajine znížila na minimum. Rokoval aj s Putinom a vyhlásil, že nebude podporovať nové európske sankcie proti Rusku.

Fico sa objavil na maďarských hraniciach, keď ustanovil vládu, ktorá má navštíviť hraničné priechody a obnoviť politiku Slovenska vo svete: „Veľmi sa bojíme výrazného zhoršenia imigračného problému a sľúbili sme občanom, že ochránime Slovensko pred nelegálnym prisťahovalectvom. . “, oznámil pred plotom a poukázal aj na 46-tisíc nelegálnych migrantov zdržiavajúcich sa na slovenskom území, ktorým zrejme odobrali doklady, aby sa vyhli deportácii do ich domovských krajín.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close