Svet

Snehová búrka zasiahla kalifornské pohorie Sierra Nevada a uzavrela hlavnú diaľnicu s ďalším snehom: NAŽIVO

Očakáva sa, že kalifornská búrka bude mať vietor s rýchlosťou 100 míľ za hodinu a 12 stôp snehu

Ďalšie sneženie bolo predpovedané po tom, čo v pondelok na sever Kalifornie napadla silná snehová búrka z výšky viac ako 7 stôp.

Diaľnice a lyžiarske strediská boli tento víkend uzavreté v dôsledku nebezpečného bielenia v horách Kalifornie a susednej Nevady.

Hoci väčšina búrky do pondelka rána prešla cez Sierra Nevadu, očakáva sa ďalšie sneženie. Podľa úradu Národnej meteorologickej služby v Sacramente sú možné ojedinelé búrky a vo vyšších polohách môžu napadnúť ďalšie 2 stopy snehu.

Komunity v celom regióne sa vyhrabali zo snehu, ktorý sa dostal na strechy niektorých domov, a ľudia zostali uväznení vo vnútri.

Dodávka elektriny bola väčšinou obnovená do pondelka po tom, čo tento víkend zostalo bez prúdu viac ako 40 000 domácností. Bez prúdu však zostalo viac ako 7 500 zákazníkov. Podľa utility tracker poweroutage.us.

Lyžiarske stredisko Palisades Tahoe oznámilo, že plánuje otvorenie v pondelok, ale to nie je zaručené. Najväčšie stredisko na severnom konci jazera Tahoe bolo jedným z niekoľkých lyžiarskych stredísk, ktoré tento víkend zatvorili väčšinu alebo všetky stoličky pre husté sneženie, vietor a nízku viditeľnosť. Palisades hlásili za tri dni celkovo 8 stôp snehu.

1709618460

Kalifornskú poštu zničil požiar

Mestečko so 100 obyvateľmi prišlo v piatok pri požiari, ktorý spôsobil blesk, o poštu.

Pošta Leggett v severnej Kalifornii začala horieť po tom, ako počas silnej snehovej búrky v severnej a strednej časti štátu zasiahol blesk.

1709616600

Úhrny snehu v nedeľu sa pohybujú od 5 do 12 stôp

Meteorológ William Churchill z Národnej meteorologickej služby uviedol, že úhrny snehu sa môžu v nedeľu neskoro večer pohybovať v rozmedzí od 5 do 12 stôp, pričom najväčšie nahromadenie je nad 5000 stôp. Nízko položené oblasti boli v dôsledku silných dažďov zaplavené.

Búrku nazval „vážnou fujavicou pre Sierru Nevadu, najmä zvyšok Nevady a dokonca aj časti Utahu a západného Colorada“. Povedal však, že neočakáva, že budú lámať rekordy.

Louis Boyle5. marca 2024 o 5:30

1709614980

Teraz k dobrým správam…

Voda zo snehovej pokrývky v Kalifornii je na 104 percentách svojej normálnej úrovne, po začiatku roka na 28 percentách, informovalo v pondelok UC Berkeley Sierra Snow Lab.

„Sme na 94 % normálu z 1. apríla a mohli by sme dosiahnuť 100 %,“ zverejnilo výskumné zariadenie v X.

Louis Boyle5. marca 2024 05:03

1709613000

Pozri: Vysvetlenie kalifornskej fujavice

Louis Boyle5. marca 2024 o 4:30

1709611500

SLEDUJTE: Reportér sa v silnom vetre snaží dostať na rozhovor

Louis Boyle5. marca 2024 04:05

1709609403

Kalifornskú poštu zničil požiar

Mestečko so 100 obyvateľmi prišlo v piatok pri požiari, ktorý spôsobil blesk, o poštu.

Pošta Leggett v severnej Kalifornii začala horieť po tom, ako počas silnej snehovej búrky v severnej a strednej časti štátu zasiahol blesk.

Louis Boyle5. marca 2024 o 3:30

1709607843

Kalifornská snehová búrka na obrázkoch

Obyvatelia na Donner Pass Road odpratávajú sneh pred svojimi domami počas viacdňovej zimnej búrky v pohorí Sierra Nevada.

(Getty Images)

Domy sú pokryté snehom počas viacdňovej zimnej búrky v pohorí Sierra Nevada, ktorá 3. marca 2024 v Truckee v Kalifornii zvýši sneženie.

(Getty Images)

Robotníci odstraňujú sneh zo strechy budovy počas snehovej búrky v Olympic Valley v Kalifornii v nedeľu 3. marca 2024.

(AP)

1709605980

Blizzard núti zatvoriť lyžiarske strediská Lake Tahoe

Nebezpečné snehové búrky v severnej Kalifornii si minulý víkend vynútili zatvorenie mnohých lyžiarskych stredísk, pričom niektoré z nich v pondelok zverejnili opatrné plány opätovného otvorenia. Bear Valley, Boreal Mountain a Woodward Tahoe a Donner Ski Ranch patria medzi strediská uzavreté pre husté sneženie, silný vietor a všeobecne nebezpečné podmienky.

Louis Boyle5. marca 2024 02:33

1709604183

Kalifornská extrémna búrka: Najnovšie

A Silná fujavica Uzavreté diaľnice a lyžiarske strediská sa presúvali cez Sierra Nevada v pondelok skoro ráno, no prognostici varovali pred ďalším snehom v horách severnej Kalifornie.

Dlhý úsek Interstate 80 od jazera Tahoe na západ po Donner Summit po štátnu hranicu Nevada bol nakoniec v pondelok neskoro večer otvorený pre všetky okrem veľkých vrtných súprav, ale boli potrebné reťaze alebo snehové pneumatiky, uviedol dopravný úrad Kalifornskej diaľničnej patroly. Uzávierky či požiadavky na reťaz sa dotkli aj ďalších diaľnic.

Cez víkend napadlo v Sierre na niektorých miestach až 2,1 metra snehu a silný vietor.

Posledné varovania pred fujavicami vypršali v pondelok skoro a zanechali po nich slabé prehánky, ale varovania pred zimnými búrkami boli vydané pre nový, menej výkonný systém, keď prišiel neskôr v priebehu dňa a v utorok večer, uviedla Národná meteorologická služba. (Vydavateľstvo)

Louis Boyle5. marca 2024 02:03

1709602267

Lavínové riziko

„Nepokojné vetry Vrstvy Veľkosť a citlivosť sú dnes hlavnými problémami. Slabých Vrstvy V blízkosti spodnej časti našej snehovej pokrývky sa môže stále upravovať zaťaženie novým snehom,“ uvádza sa v správe Avalanche Center.

„Vyhýbanie sa strmým, vetrom ošľahaným svahom a riziku nad hlavou je dnes najlepším spôsobom, ako znížiť svoju expozíciu.“

Správa o lavínovom pozadí východnej Sierry zo 4. marca 2024

(Eastern Sierra Avalanche Center)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close