šport

Šoková výhra Slovenska nad Belgickom dáva nádej euromnohám – Calzone

Francesco Calzona © Getty Images

Slovenský manažér Francesco Calzona povedal, že pondelkové šokujúce víťazstvo jeho tímu nad Belgickom 1:0 ukázalo, že menšie krajiny sú schopné konkurovať superveľmociam Euro 2024.

Strana Calzony spôsobila prvý väčší šok na turnaji, keď zásah Ivana Schranza v siedmej minúte otriasol Belgičanmi vo Frankfurte.

Hoci tretie Belgicko je v rebríčku FIFA 45 miest nad Slovenskom, smoliar ukázal, že sa nemá čoho báť, keďže predviedli agresívny prejav, ktorý odrovnal Kevina De Bruynea a spol.

Zatiaľ čo nepokoj na Slovensku v skupine E pravdepodobne nebude začiatkom pochodu do finále v Berlíne, Calzona verí, že by to malo byť povzbudzovanie pre slabších súťažiacich v Nemecku.

„Menšie krajiny, ak chcete, menej tímov, dosiahli pokrok a väčším krajinám môžeme spôsobiť problémy,“ povedal.

„V tíme máme kvalitu. Počas kvalifikácií sme vyrobili veľa skvelých obrazoviek. Samozrejme, že to pridalo chuť poraziť Belgicko. Je to tím veľkej kvality.“

„Je pravda, že menšie tímy postúpili. Ale stále je tu veľká medzera a musíme tvrdo pracovať. Nie je to jednoduché.“

Slovensko sa v druhom piatkovom zápase v skupine stretne s Ukrajinou, ktorú v pondelok zdolalo Rumunsko 3:0, čím si víťazstvo zabezpečí miesto v osemfinále.

Calzona, ktorý v minulej sezóne pôsobil ako dočasný tréner Neapolu, však varoval svojich hráčov, aby ich úspech nesklamal, k čomu prispelo aj kontroverzné rozhodnutie nepripustiť neskorý vyrovnávajúci gól Romelua Lukakua z hádzanej proti Lois Opandovej.

„Kvalifikácia bude veľmi ťažká. Oba tímy nečakane prehrali svoje prvé zápasy,“ povedal Calzona.

„Budú sa chcieť pomstiť, ale túto príležitosť nechceme zahodiť.“

READ  Cristiano Ronaldo sa vracia do Al-Nassera po suspendácii Portugalska – ale Goncalo Ramos chváli CR7 za „skvelú podporu“ v šatni

Bol to pozoruhodný moment, keď sa Slovensko snaží nasledovať ich postup do posledných 16 na Euro 2016.

Na majstrovstvách Európy 2020 sa im nepodarilo dostať zo skupinovej fázy a Calzona povedal: „Môj tím urobil, čo mal. V druhom polčase sme museli zakopať, ale neprejavili sme žiadny strach.“

„Som šťastný. Pre mňa osobne je to najväčšia výhra. Chlapcom sa darí a zaslúžia si takéto víťazstvo.

„Slovensko je malá krajina, ale prišlo nás podporiť veľa ľudí. Bol to dojímavý moment vidieť úsmevy na tvárach mužov, žien a detí.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close