šport

Sony Open, tri vedenie po prvom kole

Golfisti PGA Tour zostávajú v krásnom havajskom prostredí, aby hostili Sony Open (výhra 7,9 milióna dolárov) na Havaji. Udalosť z roku 1965 skončila prvý deň s niekoľkými protagonistami a zastavil ju až pád tmy na konci štvrtka.

Vidíme trio Američanov, ktorí velí, v zložení Jordan Spieth, Chris Kirk a Taylor Montgomery.

Pga Tour, výsledky

Pacers vedú vedúcu tabuľku so skóre -6 (64 rán) a môžu sa pochváliť dĺžkou náskoku pred Slovákom Rorym Sabbatinim v juhokórejskom SH.

Kim a spoločníci David Lipsky, Ben Griffin, Brendan Todd, Denny McCarthy a Harris English. Treba si uvedomiť, že Kim sa zastavil po dokončení 16. jamky a mohol si upraviť skóre pred začiatkom druhého kola.

Na 70. ihrisku Waiale Country Clubu v Honolulu (Havaj, USA) sa do prvého kola prebojovalo najkratšie poradie so 78 golfistami s par skóre. -2 a 41 pre Hideki Matsuyama. Japonec, víťaz ročníka 2022, má pri obhajobe titulu dobrý štart a od piatka sa pokúsi preniknúť do prvej desiatky.

+1, +3 a +4 vzadu, nahradili Američanov Ryana Palmera, Richieho Werenskiho a Keitha Mitchella. Švéd David Lingmerth mal nezabudnuteľné debutové kolo, keď sa delilo na 126. mieste s výsledkom +3. V talianskom večeri prináša spot pre druhé kolo prvý skimming a nevyhnutný cut.

PGA Tour je riadiacim orgánom najvýznamnejších amerických profesionálnych golfových túr. Nachádza sa na pláži Ponte Vedra na predmestí Jacksonville na Floride. Jeho oficiálny názov je napísaný veľkými písmenami, teda „PGA TOUR“.

PGA Tour sa stala vlastnou organizáciou v roku 1968, keď sa oddelila od PGA of America, ktorá je teraz primárne združením golfových profesionálov, ako sú inštruktori a manažéri klubov. Súťažiaci hráči si najskôr vytvorili vlastnú organizáciu Asociáciu profesionálnych golfistov (APG).

READ  Pápež sa na Slovensku stretáva s Rómami na projekte bývania Správy | DW

Neskôr, v roku 1968, sa hráči dohodli na zrušení APG a fungujú ako plne autonómna divízia PGA, PGA „Tournament Players Division“, na ktorú dohliada nová 10-členná rada pre politiku turnajov. V roku 1975 sa názov oficiálne zmenil na „PGA Tour“.

V roku 1981 mala marketingový spor s PGA of America a rozhodla sa oficiálne zmeniť svoj názov. Od konca augusta toho istého roku sa z nej stalo „TPA Tour“, čo znamená „Asociácia súťažiacich“. Spor bol vyriešený do siedmich mesiacov a názov turné sa v marci 1982 zmenil na „PGA Tour“.

Kvôli rôznorodosti rovnakých divízií je dobré vysvetliť, čo PGA Tour robí a čo nie. Na PGA Tour sa neorganizujú turnaje Major Four ani Ryder Cup. PGA of America, nie PGA Tour, spoluorganizuje PGA Championship, Senior PGA Championship a Ryder Cup s PGA European Tour.

PGA Tour nie je súčasťou ženských túr v Spojených štátoch, ktoré sú regulované LPGA. PGA Tour tiež nie je oficiálnym orgánom, ktorý reguluje hru golfu v Spojených štátoch: to je úloha USGA, ktorá tiež reguluje Spojené štáty americké.

OTVORENÉ. Namiesto toho PGA Tour organizuje zostávajúce golfové podujatia na týždennej báze, vrátane Players Championship a FedEx Cup a každé dva roky Presidents Cup.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close