Veda

SpaceX, L3Harris získali kontrakty Agentúry pre rozvoj vesmíru na výrobu satelitov varujúcich pred raketami

Riaditeľ SDA Derek Tournear uviedol, že SpaceX „prišiel s mimoriadne dôveryhodným návrhom“, ktorý využíva montážnu linku Starlink

WASHINGTON – Agentúra pre rozvoj vesmíru udelila spoločnosti SpaceX kontrakt vo výške 149 miliónov dolárov a spoločnosť L3Harris zmluvu vo výške 193,5 milióna dolárov na výrobu každej zo štyroch družíc na detekciu a sledovanie balistických a hypersonických rakiet.

Kontrakty oznámené 5. októbra sa týkajú prvých ôsmich satelitov potenciálne oveľa väčšej konštelácie senzorových satelitov Agentúry pre rozvoj vesmíru známej ako Tracking Layer Tranche 0. Toto je prvý vojenský kontrakt spoločnosti SpaceX na výrobu satelitov.

Obe spoločnosti musia do septembra 2022 dodať štyri satelity, uviedol riaditeľ Agentúry pre rozvoj vesmíru Derek Tournear SpaceNews.

Každý satelit bude mať nadzemný perzistentný infračervený senzor (OPIR) s „širokým zorným poľom“ schopný detekovať a sledovať pokročilé raketové hrozby z nízkej obežnej dráhy Zeme. Každý satelit bude mať tiež optické zosieťovanie, aby mohol prenášať údaje do reléových satelitov.

Tournear uviedol, že víťazi boli vybraní na základe technických zásluh a schopnosti rýchlo dodať satelity.

Spoločnosť SpaceX navrhla nový satelitný dizajn, ktorý je založený na zbernici Starlink, ktorú SpaceX navrhol pre svoju internetovú megakonšteláciu. Tournear uviedol, že SpaceX získava snímač OPIR od iného dodávateľa, meno však nemohol zverejniť. Spoločnosť SpaceX zatiaľ neodhalila svojich subdodávateľov pre tento program.

Spoločnosť L3Harris ponúkla kompletný satelit s vlastnou produkciou autobusu a užitočného zaťaženia.

Optické krížové odkazy v sledovacej vrstve musia byť kompatibilné s optickými odkazmi použitými v satelitoch transportnej vrstvy, ktoré Lockheed Martin a York Space Systems budujú pre Agentúru pre rozvoj vesmíru.

Transportná vrstva je chrbticová sústava, ktorá posúva údaje zhromaždené senzormi kamkoľvek na svete, kde to americká armáda potrebuje.

READ  USA vypnú slávny obrovský vesmírny ďalekohľad Arecibo v džungli Portorika Veda

Tournear uviedol, že SpaceX „prišiel s mimoriadne dôveryhodným návrhom“, ktorý využíva montážnu linku Starlink.

„Výber je z technického hľadiska, ale časový plán má najvyššiu prioritu,“ uviedol. „Model SDA je založený na využití komerčnej technológie. Využili sme komerčných dodávateľov úrovne 2. Toto je príklad toho, ako využívame komerčných dodávateľov úrovne 1. “

„Chceme ukázať, že môžeme brať komodizované komerčné komponenty a vykonávať misiu DoD,“ uviedol Tournear.

Všetkých osem satelitov bude vypustených v roku 2022 na ukážku sledovacej vrstvy. Ďalším krokom bude pridanie ďalších 28 ďalších satelitov so širokým zorným poľom a jeden alebo dva satelity so „stredným zorným poľom“, ktoré vyvinie Agentúra pre raketovú obranu. Senzory stredného zorného poľa poskytujú konkrétnejšie údaje o cieľovej polohe na automatické cue zbrane.

Konštelácia 28 širokých zorných polí a dvoch stredných zorných polí OPIR by bola rozmiestnená v dvoch rovinách po 15 satelitoch.

Tournear uviedol, že SDA v súčasnosti skúma ponuky na kontrakt „Inžinierstvo a integrácia misijných systémov“. Výherca bude zodpovedný za prepojenie transportnej vrstvy a sledovacej vrstvy s pozemnými systémami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close