Technológie

Spustený program Quantum Information Science MSc

Aby sa zabezpečila kvalifikovaná pracovná sila v oblasti kvantovej vedy v spoločnosti, DTU a Univerzita v Kodani otvorili prvý dánsky výskumný program v oblasti kvantovej informačnej vedy. Projekt vytvorí kvantových odborníkov zajtrajška, ktorí pomôžu šíriť poznatky a aplikácie novej technológie.

Prijatí študenti majú širokú škálu vzdelania; Majú bakalársky titul z matematiky, informatiky, fyziky, inžinierskej fyziky, astrofyziky, fotoniky, elektrotechniky, nanovedy či informatiky. Pochádzajú zo 16 rôznych krajín: Dánsko, Čína, Španielsko, Grécko, Írsko, Slovensko, Rakúsko, Bangladéš, India, Chorvátsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Švajčiarsko, Srbsko a Spojené štáty americké. životné prostredie.

„Chceme byť v popredí a cieľom je, aby absolventi tohto programu vytvárali a vytvárali nové pracovné miesta v rýchlo sa rozvíjajúcej, novej oblasti kvantových technológií. Oceňujem nasadenie a nadšenie študentov a vítam všetkých nových študentov,“ hovorí vedúci štúdie John Philip Solvage.

Vedúci výskumu na DTU Jonatan Bohr Brask je tiež spokojný. „Program zaznamenal značný záujem, takže je skvelé, že ho spúšťame s plným počtom študentov. Je to dobrý znak vysokého dopytu po programe a všetci sa na jeho spustenie tešíme.“

Čítať o Kvantová informačná veda

/verejné zverejnenie. Tento obsah poskytnutý pôvodnou organizáciou/autorom (autorom) môže byť časovo špecifický a upravený kvôli prehľadnosti, štýlu a dĺžke. Mirage.News nezastáva stanoviská ani strany spoločnosti a všetky názory, pozície a závery vyjadrené v tomto dokumente sú výlučne názormi autora (autorov). Pozrite si v plnom znení tu.

READ  Prečo som sa stal Tech Trekkerom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close