St. Johnstone 0-1 Aberdeen: dlžník Brightonu Teddy Jenks vyhral Dance nad Saints Bottom | Futbalové správy

Neskorý zásah náhradníka Teddyho Jenksa priniesol Aberdeenu víťazstvo 1:0 v Cincinnati Premiership nad St Johnstone, ktorý si to vybojoval v McDermott Parku.

Často nezaujímavý prvý polčas pokračoval výbornými druhými 45 minútami, ako hra pokračovala.

Do konca zostávalo sedem minút a 19-ročný Jenks, ktorý si požičal z Brightonu, dal divákom tri body a tri ligové víťazstvá posledným zásahom okolo domáceho brankára Xandera Clarka. 2020

Víťazi minulosezónnej štvorhry spadli na dno tabuľky s výhrou v deviatich zápasoch vo všetkých súťažiach a musia nájsť spôsob, ako zabrániť kolapsu šéfa Colma Davidsona.

Hoci tanečný manažér Stephen Klaus udržal rovnaký tím už tretíkrát za sebou, Davidson urobil štyri zmeny v snahe vrátiť sa na víťaznú cestu.

Craig Bryson narazil na svoj starý klub po suspendácii, Glenn Middleton sa vrátil po zranení a k tímu sa pridali aj Liam Craig a James Brown.

Prvá polovica bola väčšinou fádny príbeh, občas vynechaný.

V 20. minúte si center obrancu Pittotry Johnnyho Hayesa z ľavej strany prestrihol do vlastnej siete obranca Saints Jamie McCartney zo šiestich metrov.

O chvíľu neskôr sa s hlbokým centrom Hayesa stretol útočník z Aberdeenu Jay Emmanuel-Thomas, ale bol vytlačený jeho silným hlavičkovým brankárom Clarkom.

obrázok:
Víťazstvo Teddyho Jenksa bolo jeho druhým gólom od vstupu na hosťovanie z Brightonu

Domáci napokon trochu pohrozili.

Ľavý krajný obranca Colm Booth našiel v 34. minúte centrom Brysona, ale toho zo 14 metrov zablokoval stredný obranca Hetter Aberdeen Rose McGorry.

Na druhom konci hlavičkoval tanečný stredopoliar Louis Ferguson po rohu Funzo Ojo z neďalekej žrde, no hráči St. Johnstone jeho pokus zblokovali.

Brankár Aberdeenu Joe Lewis bol povolaný do akcie v 54. minúte.

READ  World Juniors 2021: Predpovede, konflikty, faktory X, členenia na štvrťfinále

Pravá ruka Saints potom Lewis otočil žrď na roh v pokuse o dohad z 30 yardov Seana Rooneyho.

V hodinovej poznámke útočníka Aberdeenu Marleyho Watkinsa vylúčil Emmanuel-Thomas, no Clarke trafil len zo 16-tky a vyrazil strelu k vďačnému brankárovi. Najviditeľnejšia príležitosť zápasu tak bola vyťažená.

Saints sa vrátili a prekonali hlavičku útočníka Chrisa Kanea od Aliho Crawforda Crossa na Lewisa, ale trafili spodok žrde skôr, ako boli bezpečne odrazení.

V 70. minúte prekonal Clark 25 yardový drive od tanečného útočníka Ryana Hedgesa.

Zostávalo však sedem minút, keď Ojo Perth trafil priamy kop do šestnástky, ktorý bol vymazaný len pre Jenksa, keď striedajúci hráč rozhodnú prízemnú strelu minul Clarkea, hoci lopta zasiahla jednu ruku do konštrukcie.