Stolný tenis: 15-ročný Isaac Kyuk vyhral druhý mládežnícky titul v Maďarsku, Športové správy a Hlavné správy

SINGAPUR – Stúpajúci stolný tenista Isaac Kyuk získal v stredu (3.10.) na majstrovstvách sveta mládeže v stolnom tenise svoj druhý titul v seniorskej kategórii ziskom titulu vo dvojhre mužov v kategórii do 19 rokov. Proti o tri roky staršiemu konkurentovi.

Napriek tomu, že je 15-ročný Singapur vo svetovom rebríčku chlapcov do 19 rokov na 64. mieste, zdolal svetovú dvadsaťpäťku Adama Stolzera z Českej republiky 3:2 (6:11, 11:7) a dostal sa tak na prvé miesto. sedemzápasová víťazná séria. , 11-8, 8-11, 11-9) v Maďarsku.

V utorok ho v semifinále chlapcov do 17 rokov 3-2 (11-6, 5-11, 11-5, 6-11, 11-8) vyradil ďalší český hráč Simon Belik.

Víťazstvo prišlo po tom, čo chlapci Isaac U-15 vyhrali titul vo dvojhre po tom, čo minulý týždeň porazili Nigérijčana Usmana Isolu Okanlawona na turnaji WTT Youth Rival Lignano v Taliansku.

Medzitým na Slovensku Isaacovi spolubojovníci Zhou Jingyi a Ser Lin Qian zaznamenali obdivuhodné výsledky aj o mládežníckom rivalovi WTT v Senci.

16-ročná Jingi sa prebojovala aj do finále žien do 19 a 17 rokov, no prehrala 3:0 (13:11, 11:6, 11:5) s Austrálčankou Liu Yang a Indkou Yashaswini Deepak Gorpade 3. -2 (11-7, 8), -11, 11-6, 10-12, 11-8).

Lin Kian (15) bola finalistkou, ktorá prehrala v ženskej divízii do 15 rokov, pričom Indka Suhana Saini vyhrala 3:0 (12:10, 11:7, 11:9). V Taliansku minulý týždeň singapurská atlétka porazila Sophie Earlyovú z Írska a získala ženský titul U-15.

READ  EURO 2020: Nominácia Slovenska na remízu proti Severnému Írsku