Svet

Strany z týchto krajín prijímajú pozvanie stať sa svedkami volebnej kampane BJP

Cieľom BJP premiéra Modiho je získať vo voľbách v roku 2019 303 z 543 kresiel a po tretíkrát zostaviť vládu.

Vládnuca BJP pozvala veľvyslancov v krajine a 25 politických strán z celého sveta, aby boli svedkami kampane strany pre dôležité voľby do Lok Sabha.

Hlasovanie v sedemfázových všeobecných voľbách v Indii sa začína 19. apríla. Hlasy budú sčítané 4. júna.

Potvrdenia prišli z 15 krajín vrátane Nepálu, Bangladéša, Maurícia, Srí Lanky a niektorých afrických krajín, aby boli svedkami kampane BJP.

„Po prvý raz vo volebnej politickej histórii krajiny BJP pozvala rôzne politické strany z celého sveta, aby prišli do Indie a získali priamu skúsenosť s kampaňou BJP. Pozvali sme viac ako 25 politických strán, potvrdené. 15 z nich väčšinou zo susedných krajín, ale niektorí z krajín Ďalekého východu Ázie a z afrických krajín,“ hovorí Vijay Southaiwale, ktorý vedie oddelenie pre vonkajšie vzťahy BJP.

Nezamestnanosť a inflácia sú hlavnými obavami indických voličov, ale silné vedenie premiéra Narendru Modiho a rastúca globálna pozícia Indie pomôžu jeho kandidatúre na znovuzvolenie, uviedli noviny The Hindu s odvolaním sa na prieskum LokNidhi-CSTS.

Celá myšlienka je ukázať šírku a hĺbku kampane BJP, ktorá viedla k víťazstvu strany v nasledujúcich voľbách, aj keď v Lok Sabha. Tešíme sa, že ich privítame v Indii. Pôjdu do rôznych oblastí. krajine a my im ukážeme rôzne aspekty kampane BJP,“ hovorí pán Chaudhaivale, ktorý bol v roku 2014 vo volebnej miestnosti premiéra Modiho.

„Zoberieme tiež rôznych veľvyslancov z rôznych krajín v Indii a opäť im ukážeme kampaň BJP. Urobili sme to počas posledných parlamentných volieb. Ale toto je prvýkrát pre voľby do Lok Sabha,“ povedal. Pridáva.

Cieľom BJP premiéra Modiho je získať 303 z 543 kresiel vo všeobecných voľbách v roku 2019 a po tretíkrát zostaviť vládu.

READ  Rishi Sunak je „agresívny“ v diskusii o vedení konzervatívcov, tvrdia prívrženci TRUS | Konzervatívne vedenie

Tlak BJP čelí vážnym protivetrom na juhu. Premiér Módí, ktorý opakovane organizuje zhromaždenia na juhu, sa snaží získať nových voličov, čím preukazuje svoj „vysoký rešpekt“ k tamilskej kultúre a jazyku juhu.

V posledných prieskumoch verejnej mienky získala BJP 29 zo 129 kresiel v piatich južných štátoch – Andhra Pradesh, Karnataka, Kerala, Tamil Nadu a Telangana – pätinu.

BJP dúfa, že pri nahováraní Juhu vytrhne svojmu už aj tak utláčanému rivalovi, opozičnej Kongresovej strane, svoju dôveru ako skutočne panindickej strany.

Imidž premiéra Modiho, posilnený minuloročným predsedníctvom Indie v G20, je rozšírený v jeho tvrdeniach, že robí z krajiny jednu z najrýchlejšie rastúcich ekonomík sveta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close