Banja Luka Open: Abdullah Shelfai sa stal prvým Jordáncom, ktorý vyhral turnaj ATP Tour.

Abdullah Shelboy sa v utorok zapísal do histórie, keď sa stal prvým hráčom, ktorý vyhral Jordanov prvý zápas na ATP Tour.

Svetová jednotka Novak Djokovič zvíťazil nad Švédom Eliom Ymerom 6:1, 7:5 v dvoch kvalifikáciách na turnaji ATP 250 v jordánskom tínedžerovi Shelboyovi Banja Lukovi.

Shelboy, ktorý je v najnovšom rebríčku ATP na 267. mieste, ovládol 29-minútový prvý set proti Ymerovi.

Ymer, ktorý je v rebríčku o 128 miest vyššie ako jeho jordánsky súper, sa však v druhom zápase prehnal do vedenia 5:1 a zdalo sa, že zápas smeruje k rozhodnutiu. Ale Shelboy odohral šesť zápasov v rade, aby získal druhý set a ukončil zápas za hodinu a 31 minút.

Ľavoruký Shelboy začal trénovať v akadémii Rafa Nadala vo veku 14 rokov a skončí v roku 2021. Predtým, ako sa v roku 2022 stal profesionálom, hral jeden rok univerzitného tenisu na University of Florida.

Prečítajte si – Barcelona Open 2023: Ruud porazil Sheldona v priamych setoch a dostal sa do tretieho kola

Do centra pozornosti sa dostal počas februárového podujatia ATP Challenger Tour v Maname. Na svojom jedinom turnaji na tejto úrovni sa 19-ročný hráč stal prvým Jordáncom a najmladším Arabom, ktorý sa dostal do finále Challengeru, kde podľahol Austrálčanovi Thanasi Kokkinakisovi.

V tom istom mesiaci sa stal prvým hráčom zo svojej krajiny, ktorý hral na turnaji na úrovni turné, keď debutoval v hlavnom ťahu ako divoká karta na podujatí ATP250 v Dauhe. Shelboy prehral v úvodnom kole so Soonwoom Kwanom z Kórey 3:6, 6:3, 4:6.

V Banja Luke nastúpil Shelboy do kvalifikácie ako náhradník a zaknihoval si miesto v hlavnom ťahu výhrou 7-5, 1-6, 6-3 nad Maďarom Fabianom Marosanom a nad Slovákom Lukasom 6-4, 6-4. Klein..

READ  Súťaž v kempe v Calgary

Shelboy sa v druhom kole stretne s 33-kou svetovou jednotkou Miomirom Kecmanovičom.