Hlavné správy

Svet juniorov: Slovensko porazilo Lotyšsko

Moncton, NB –

Adam Cajan predviedol 28 zákrokov a Slovensko v piatok zdolalo Lotyšsko 3:0 a získalo druhé víťazstvo v troch zápasoch B-skupiny na MS juniorov v hokeji.

V Halifaxe v Novom Škótsku postúpilo Nemecko do štvrťfinále výhrou 4:2 nad Rakúskom v rovnaký deň v A-skupine.

Slovensko v sobotu uzavrie skupinový zápas proti Švajčiarsku. Lotyšsko skončilo s jedným bodom posledné v skupine. Narazí na Rakúsko, ktoré je spodnou časťou A-skupiny so štyrmi prehrami — v najlepšom z troch vyraďovačiek, ktoré sa začne v pondelok v Halifaxe.

USA uzatvárajú sobotňajší zápas B-skupiny proti Fínsku v Monctone. Kanada sa v sobotu vo finále A-skupiny v Halifaxe predstaví v Česku proti Švédsku a Nemecku.

Za Slovensko zaznamenal gól a asistenciu Filip Mesár. Skórovali aj Alex Čiernik a Simon Nemec.

Pri utorňajšom víťazstve Slovenska 6:3 nad Spojenými štátmi stál v bránke 19-ročný Cajan. Má za sebou dva štarty za Green Bay Gamblers z USHL po tom, čo sa predstavil v 16 zápasoch za Chippewa Steel z NAHL, aby otvoril sezónu.

„Bol som sebavedomý, vedel som, že tu môžem hrať, takže som necítil nervozitu alebo niečo podobné,“ povedal Ghajan. „Takže na ľade sa cítim dobre.“

Patriks Persins predviedol za Lotyšsko 23 zákrokov.

„Myslím si, že všetci sú sklamaní z výsledku,“ povedal lotyšský obranca Bogdans Hodas. „Nebolo to to, čo sme chceli. Trochu smola určite. Mali sme veľa šancí na skórovanie, ale puk nám nešiel.“

Philipp Groening, Leon van der Linde, Thomas Heigl a Roman Gechter skórovali pri prvom víťazstve Nemecka v troch zápasoch. Nikita Kwab predviedol 31 zákrokov.

Za Rakúsko skórovali Ian Scherzer a Jonas Tobnik. Dobnik prehral trestné strieľanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close