šport

Sviatek, Djokovič postupuje, Zhang píše históriu

Obhajkyňa titulu Poľka Ika Swiadek zvíťazila v stredajšom 2. kole tenisovej dvojhry žien na US Open nad Austrálčankou Dariou Savilleovou 6:3, 6:4.

„Cítil som sa, že som vyhral. Chcel som byť vážny, hlavne ako som hral, ​​pretože som bol ten, kto útočil,“ povedal 22-ročný hráč, ktorý bude najbližšie čeliť Slovinke Caja Juan.

Svetová dvojka Novak Djokovič zdolal Španiela Bernaba Zapatu Mirellasa 6:4, 6:1, 6:1. V treťom kole dvojhry mužov sa stretne so Srbom Laszlom Djerom.

Číňan Zhang Zhichen sa vracia počas zápasu druhého kola mužskej dvojhry proti Nórovi Casperovi Ruudovi na tenisových majstrovstvách US Open v New Yorku v Spojených štátoch 30. augusta 2023. (Xinhua/Liu Jie)

Prvý set bol náročný pre obe hráčky, ale Zapata Mirallesová premárnila niekoľko kľúčových príležitostí. Djokovič povedal: „Snažíme sa byť pripravení na všetko, čo vás môže na kurte čakať. Preto trénujeme hodiny každý deň vo vlhkom a horúcom prostredí.“

Víťazom sa stal aj švajčiarsky kvalifikant Dominik Stricker, ktorý zdolal siedmeho nasadeného Stefanosa Tsitsipasa z Grécka 7:5, 6:7(2), 6:7(5), 7:6(6), 6:3. Zápas trval viac ako štyri hodiny v deň 3 US Open, čo znamenalo pre 21-ročného hráča pozoruhodné víťazstvo.

„Bol to pre mňa veľmi špeciálny deň. Neviem, ako som sa vrátil do štvrtého setu, ale nejako sa mi to podarilo,“ povedal útočník. „Teraz som veľmi šťastný. Je to skvelé víťazstvo. Dodáva mi to veľa sebavedomia.“

Číňanka Ču Lin postúpila do 3. kola ženskej dvojhry po víťazstve nad Bieloruskou Victoriou Azarenkovou 6:3, 6:3. „Na grandslame nie sú ľahké zápasy, kde sa môže stať čokoľvek. Musím byť sebavedomý a agresívny a snažiť sa o to najlepšie v zápase na vysokej úrovni,“ poznamenal Zhu.

Postúpila aj Číňanka Wang Xinyu, ktorá zdolala Španielku Saru Soripes Tarmo 5:7, 6:3, 6:4. Jej čínska kolegyňa Wang Xiu však podľahla Američanke Bernarde Peraovej 3:6, 7:6(5), 6:2.

V mužskej dvojhre zvíťazil Číňan Zhang Zhichen nad piatym nasadeným Nórom Casperom Ruudom 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2. „Veril som si a snažil som sa zostať pokojný počas celého zápasu. Inak by piaty set mohol priniesť iný výsledok,“ povedal Zhang.

Keď sa v stredu rozbehla štvorhra, ôsmy nasadený čínsko-nemecký pár Yang Zhaoxuan, Kevin Kravitz postúpil do 2. kola zmiešanej štvorhry, zatiaľ čo Číňanka Xu Yifan a Slovenka Teresa Mihalicová prehrali 6:4, 6:1. Česká dvojica Barbora Strýcová a Markéta Vondrošová vo štvorhre žien.

Najvyššie nasadený ženský pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková z Českej republiky zvíťazil nad japonsko-americkým párom Makoto Ninomiya, Sabrina Santamaria 6-7(5), 6-1, 6-4.

V mužskej štvorhre zvíťazili Austrálčan Matthew Epton a Ind Rogan Bopanna nad austrálskym párom Alexander Vukich, Christopher O’Connell 6:4, 6:2.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close