Technológie

Talian vysvetľuje, prečo prestup Manchestru United nevyšiel

Bývalý brankár Serie A Luigi Tursi ľutuje svoje 'neúspech' v Manchestri United v čase, keď Sir Alex Ferguson chcel tiež priviesť Gianluigiho Buffona medzi gigantov Premier League.

Po zranení Marca Bosnicha na začiatku sezóny 1999/20 sa Manchester United vybral na nákupy do Serie A v snahe nájsť nového stopéra.

Prvým prístavom Sira Alexa Fergusona nebol nikto iný ako Gianluigi Buffon. Buffon, skutočne generačne definujúci rukavičkár, bol v tom čase jednou z vychádzajúcich hviezd európskeho futbalu. Ale nemohol ani odísť z milovanej Parmy do klubu, ktorý pred pár mesiacmi porazil Bayern Mníchov.

Manchester United chce Gianluigiho Buffona

Foto Ian Walton/Getty Images

„Keď som bol chlapec a hral za Barmu, Ferguson ma dva alebo tri roky pozorne sledoval,“ povedal Buffon. Pripomína. „Vždy za mnou posielal skautov. Parma bola vtedy môj svet a nechcel som odtiaľ odísť.

O dva roky neskôr sa Buffon konečne pripojil k Juventusu v hodnote 31 miliónov libier. Vďaka tomu vládol ako najdrahšia rukavica na planéte pozoruhodných 16 rokov.

Naopak, Luigi Tursi, muž pracujúci ako tréner v AC Miláno, nikdy nedosiahne rovnakú výšku, aj keď sa môže s osobnou hrdosťou obzerať za úctyhodnou kariérou.

„V rokoch 1999/2000 Manchester United ponúkol Udinese, aby ma podpísal,“ hovorí Tursey. TV PlayPrerušený prestup na Old Trafford sa stále radí k mužovi, ktorý pred odchodom do Sampdorie strávi ďalšie tri roky v Udinese.

Viac integrovaných príbehov

„Nanešťastie, Udinese už predložilo zoznam UEFA (skupina) a Ferguson vzal Taibeho namiesto mňa.

United hľadali talianskeho brankára. Buffon bol prvý, koho oslovili, no odmietol. Druhý som bol ja, ale časy sa nezhodovali.

„Dokonca aj dnes ľutujem, že som zmeškal prestup. Mám faxovú kópiu v telefóne!“

READ  Spoločnosť SWAN spustila nové služby IPTV, ktoré je možné použiť aj v inej sieti

Historická chyba Massima Taibiho

Taibi je, samozrejme, legendárnou postavou v histórii Manchestru United, ak nie z obzvlášť pozitívnych dôvodov.

Taibiho slávna chyba – vpustenie dribléra Mad Le Dzieciera do jeho tela počas remízy 3-3 so Southamptonom – zostáva jedným z najslávnejších prešľapov v top-lige.

Man United sa v nedeľu v manchesterskom derby stretne s ďalším bývalým stopérom Serie A. Po krušnom začiatku bol Andre Onana ticho vynikajúci od začiatku roka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close