Svet

Toto je 5 skrytých destinácií v Európe, aby ste sa vyhli letným davom ľudí

Zdieľajte článok

Naposledy aktualizovaný

Všetci sme počuli správy, že európske krajiny nemajú radi, keď sa v ich uliciach toto leto prepĺňajú turisti, a hoci sú obavy miestnych určite iné ako tie naše, všetci sa zhodneme na tom, že dni strávené bojom s chaotickými davmi uprostred horúčav slnko nie je dobré. Nikto sa nemá dobre.

To je dôvod, prečo čoraz viac cestovateľov, ktorí chcú v nadchádzajúcich mesiacoch preskúmať transatlantické zázraky, mieri do menších, menej známych centier, ktoré oživujú európsky šarm v autentickejšej podobe.

Žena s výhľadom na Kotor, Čierna Hora

Ale keďže tieto miesta zvyčajne podliehajú radaru, je ťažké zistiť, čo sa oplatí vidieť a čo nie.

Na pomoc nič netušiacim cestovateľom bola nedávno spustená aplikácia na výučbu jazykov Italki Správa o najlepších skrytých pokladoch Európy – Rebríček vytvorený analýzou kritérií, ako je klíma, počet reštaurácií, počet pamiatok, čo robiť a ďalšie.

Po tom, čo bolo povedané a urobené, päť miest s najvyšším skóre je:

5. Valencia, Španielsko

Valencia, ŠpanielskoValencia, Španielsko

Zo všetkých miest na dnešnom zozname je Valencia pravdepodobne najznámejšia, takže ak ste nervózni z cesty niekam, o ktorej ste nikdy predtým nepočuli, no napriek tomu sa chcete vyhnúť letným davom ľudí, toto je miesto, kam ísť.

Mesto, ktoré sa nachádza na slnkom pobozkaných brehoch Stredozemného mora, má ten ikonický šarm španielskej pláže, no bez všetkého rozruchu obľúbených centier ako Barcelona, ​​​​Ibiza alebo Palma de Mallorca; Je to skutočne obojstranne výhodná situácia.

Okrem krásnych pláží Valencia sľubuje neuveriteľnú zmes stredovekých divov a modernistických majstrovských diel, takže tí, ktorí hľadajú kultúru, začnite plánovať tieto dlhé prehliadky už teraz.

Pomôžem vám začať.

Ciudad de las Artes y las Ciencias, Barrio del Carmen a Mercado Central nesmú chýbať.

READ  Viac ako 30 miliónov detí je vysídlených po celom svete; Tu im môžeme pomôcť

4. Sintra, Portugalsko

Národný palác Pena, Sintra, PortugalskoNárodný palác Pena, Sintra, Portugalsko

Aj keď všetci vieme, aké populárne bolo Portugalsko minulý rok, len málokto skutočne chápe, koľko krásy a kultúry sa skrýva za najznámejšími centrami.

Sindra je toho dokonalým príkladom.

Sintra, ktorá je známa ako rozprávkové hlavné mesto Portugalska, dokáže dostojiť svojmu menu.

S farebnými palácmi, očarujúcimi lesmi a upravenými záhradami je to konečná destinácia pre inšpiráciu (a podľa mojich skúseností je väčšia šanca, že onemete).

Urobte si pár fotiek v Palácio Nacional da Pena, maurskom hrade a Quinta da Regaleira – vstup do väčšiny miest stojí menej ako 15 dolárov a výhľady sa nepodobajú ničomu inému na svete.

3. Madera, Taliansko

Madera, TalianskoMadera, Taliansko

Teraz, keď sú miesta ako Benátky, Rím a Miláno také preplnené, že nie je možné urobiť si pokojný výlet mimo sezóny, sa pri plánovaní letného výletu stalo ešte dôležitejšie myslieť mimo rámca.

Na to je Matera ideálnou voľbou.

Nie, typický taliansky plážový zážitok tu nezažijete (hoci veľa pláží je len kúsok odtiaľto), ale keď uvidíte starobylé jaskynné obydlia a nádherný Belvedere di Murcia Timone s výhľadom na celé mesto, nebudete si myslieť prichádzaš o to.

2. Kotor, Čierna Hora

Pohľad na Boku Kotor v Kotor, Čierna HoraPohľad na Boku Kotor v Kotor, Čierna Hora

Výlet do Kotoru v Čiernej Hore, podceňovanej balkánskej destinácie, sľubuje druh týčiacich sa vápencových útesov a šumivých vôd, aké by ste očakávali od obľúbenejších centier, no za oveľa nižšiu cenu (a menej ľudí).

Mesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO ponúka oveľa viac ako len jeho vysnívané pláže.

Medzi všetkými starými hradbami, benátskymi palácmi a pravoslávnymi kostolmi si tu prídu na svoje mestskí turisti a milovníci histórie.

1. Valletta, Malta

Valletta, MaltaValletta, Malta

V neposlednom rade tu máme mesto, ktoré sa stalo jedným z mojich najobľúbenejších miest na svete.

READ  Yusa, Clinton, Bush a Obama vo videu: „Biden vás povzbudzuje“

Poviem vám, že Valletta, hlavné mesto Malty, nie je tou najlepšou destináciou pre milovníkov pláží – Melissa je na to skvelá voľba.

Avšak vďaka nadpozemskej zmesi talianskych, arabských a britských vplyvov je krajina skutočne na špičkovej úrovni.

Či už sú to maľby Caravaggia vo vnútri Co-katedrály sv. Jána, panoramatické výhľady na záhrady Upper Barrakka alebo živosť námestia okolo fontány Triton, vo Vallette je niečo, čo vás zanechá v úžase.

↓ Zlepšite svoje cestovanie↓

Zaregistrujte sa teraz pre Travelway Premium! Žiadne reklamy, VIP obsah, osobná cestovná recepcia, obrovské úspory, denné ponuky, členské fórum a ďalšie!

Prihláste sa na odber našich najnovších príspevkov

Zadajte svoju e-mailovú adresu a prihláste sa na odber najnovších cestovateľských správ Travel Off Path priamo do vašej doručenej pošty.

Tento článok sa pôvodne objavil na TravelOffPath.com

Názory vyjadrené v tomto dokumente sú výlučne názormi autora a nie názormi žiadnej banky, vydavateľa kreditnej karty, hotela, leteckej spoločnosti alebo iného subjektu. Tento obsah nebol skontrolovaný, schválený ani schválený žiadnou zo spoločností zahrnutých v príspevku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close