Hlavné správy

Trump nariadil vyplatenie dodatočných dávok nezamestnaným, ale Američania dostanú menej peňazí

Americký prezident Donald Trump obišiel zákonodarcov krajiny a vydal rozkaz odložiť dane zo mzdy a platiť ďalšie dávky v nezamestnanosti počas korónovej krízy, ale v menšej výške.

Viac na tému: Coronavirus

Šéf Bieleho domu tak urobil po páde rokovaní v Kongrese o novom balíku pomoci počas pandémie. Prezident v prípade potreby predstavil svoj krok v sobotu, vzhľadom na to, že poslanci neboli schopní dosiahnuť dohodu o poskytnutí dodatočného financovania hospodárstvu.

Američania dostanú tretiu menšiu sumu

Príkaz prezidenta USA pokračovať v vyplácaní ďalších federálnych dávok v nezamestnanosti počas pandémie sa však počíta na 400 dolárov týždenne, o tretinu menej, ako doteraz dostalo 600 Američanov.

Predchádzajúce dávky, ktoré boli vyplatené do 1. augusta, boli navyše plne financované federálnou vládou, ale teraz Trump žiada jednotlivé štáty, aby pokryli 25% nákladov na túto podporu.

Pelosi považuje Trumpov pohyb za skromný

House Speaker Nancy Pelosi však opísal Trumpove kroky ako „Skromne“,

Demokrati pôvodne chceli, aby nový stimulačný balík bol 3,4 bilióna. USD, ale uviedli, že počas rokovaní sa dohodli na znížení na 2 bilióny. AMERICKÝ DOLÁR. Republikáni navrhli, aby bol nový balík vo výške 1 bilión. AMERICKÝ DOLÁR.
(1 EUR = 1 1817 USD)

READ  Zameranie MFRR: Médiá na Slovensku podporujú návrat populistického premiéra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close