Typy extraligy: HK Nitra – HC Košice 5: 2

včera 20:43
|

V piatkovej dohrávke 4. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti HK Nitra nad HC Košice 5: 2 a v tejto sezóne si udržali stopercentnú bilanciu. Zverenci Antonína Stavjaňu majú po piatich zápasoch na svojom konte 15 bodov, rovnako ako prvé Nové Zámky, ktoré hrali už osemkrát.

Duel Nitra – Košice ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

HK Nitra – HC Košice 5: 2 (2: 2, 1: 0, 2: 0)

Ciele: 12. Mezei (Hrnček, Cardwell), 17. Slovák (Tvrdoň), 27. Tvrdoň (Slovák, Cardwell), 44. Holešinský (Švarný, Žitný), 60. Kollár (Lantoši) – 2. Jokeľ (Milý, Deyl), 20. Pospisil (Michalcin, Bellus)

Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich – Valo, Junek, vylúčení: 4: 5, presilovky: 1: 0, oslabenia: 0: 0, bez divákov.

Zhromaždenia:

Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitáloš, Pupák, Š. Nemec, Knižka – Tvrdoň, M. Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, ​​Žitný – Pätoprstý, Šiška, Škvarek – Minárik

Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Havrila, J. Cibák – Vopelka, Chovan, Klhůfek – Belluš, M. Pospíšil, Jenyš – Milý, Eliaš, Jokeľ – Krasničan, Frič, Džugan

Úvodná tretina priniesla až štyri góly. Ako prví sa do vedenia dostali Jokeľ, hostia. Nitranom sa podarilo vyrovnať v 12. min., Keď sa nenápadnou strelou presadil kapitán Mezei. V 17. min čakal na rozbehnutého Slováka Tvrdoň, ktorý nekompromisne zakončil – 2: 1. Košice ešte po dobrej orientácii dokázali vyrovnať Pospíšila.

Druhá tretina priniesla fyzickejší hokej s množstvom šancí. V 25. min mohol Růžička poslať puk za ležiaceho Cowleyho, ale nedokázal ho vyzdvihnúť. Nitran mohol skórovať – ​​27. min. Riečického pri vhadzovaní Nemca zachránilo hrdlo, ale už nestačil na strelu dobre hrajúceho Tvrdoňa – 3: 2. Z oboch strán zvonila konštrukcia brány. Najprv Jenyš netrafil odkrytú bránu a hornú žrď nastrelil nitriansky obranca Švarný.

V 42. min mohol Nitru poslať do dvojgólového vedenia Tvrdoň, ktorý našiel odrazený puk, ležiaci Riečický však dokázal zasiahnuť. O dve minúty bol úspešnejší Holešinský, ktorý po hre za bránou s pomocou košického obrancu získal puk pre Riečického. Chovan mohol znížiť, ale Cowley jeho strelu schoval do lapačky. Nitrania mohli definitívne rozhodnúť zápas, keď Holešinský sa najskôr ocitol v brejku s Daudom a o pár sekúnd aj s Kollárom, ale v oboch prípadoch finálna prihrávka zlyhala. „Corgoňov“ však nemusel ľutovať, pretože gólom do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu na 5: 2 Kollár.

Hlasy:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Dnešné stretnutie rozhodlo výkonom brankárov. Musím pochváliť Cowleyho, ktorý bol opäť vynikajúci.“

Jan Šťastný, tréner Košice: „Poctivo sme sa pripravovali na poctivo hrajúceho súpera. Myslím si, že nám veľmi pomohlo vstúpiť do zápasu, keď sme hneď skórovali. Namiesto toho, aby sme boli trpezliví, sme dvakrát inkasovali. Dobré bolo, že sme na konci prvej tretiny vyrovnali.“ . Pred druhou tretinou sme si povedali, že musíme hrať trpezlivo a zodpovedne a čakať na šancu, inkasovali sme presilovú hru a myslím si, že to je vec, ktorá nás zrazí. Nechcem zhadzovať výkony našich hráči, ale niektorí z nich sa v presilovej hre objavujú prvýkrát a bude chvíľu trvať, kým urobia to, čo od nich požadujeme. Aj za stavu 3: 2 bola šanca bodovať. Náš problém je, že inkasujeme špeciálne góly a to nás zrazí. Potom sme otvorili hru, je pravdepodobné, že sme mali, ale nevyužili sme ich. Sme sklamaní, chceli sme dosiahnuť bod. Momentálne sa nám nedarí, ale musíme sa pripraviť na Slovan. Gratulujem Nitre k zaslúženému víťazstvu. “