Technológie

Týždenne – konzoly PS5 dostali ocenenia a dátum, Cyberpunk bol predstavený podrobnejšie

Spoločnosť Sony tento týždeň oficiálne potvrdila vydanie konzol PlayStation 5 19. novembra u nás a za ceny 399 eur za digitálne vydanie a 499 eur za plné vydanie. Už sme videli ich balíčky a boli spustené predobjednávky, kde to Sony trochu nezvládlo, obchody to spustili skôr, hráči nestihli objednať a nakoniec bolo ešte málo predobjednávok. Mimochodom, spoločnosť Sony dodáva do obchodov na predobjednávky približne 25% digitálnej verzie, a teda 75% plnej verzie.

Spolu s výkonom spoločnosť Sony oficiálne oznámila aj rozmery a hmotnosť konzoly, takže si môžete pripraviť poličku. Ak sa neviete rozhodnúť, či digitálna alebo plná verzia, urobili sme pre vás porovnanie.

Okrem predstavenia konzoly urobilo Sony aj malé podpichovanie pre nový titul God of War.

Potvrdené sú tiež veľkosti hier, pri ktorých vyjde Spider-man na 100 GB, Demons Souls na 66 GB a priestor na 800 GB SSD. A spoločnosť Sony potvrdila, že si to rozmyslela a nové hry vydá na PS4, kde bol doteraz na PS4 potvrdený Spider-man: Miles Morales, Sackboy a Horizon 2, ktoré stará generácia akoby neobmedzovala koľko povedali. Mimochodom, Sony už oficiálne zvýšilo ceny nextgenu na 80 eur

Z hier sa Resident Evil Village ukázala na akcii Sony aj s novým trailerom a prvý trailer dostal aj Final Fantasy XVI, ktorý bude na prvom mieste na PS5 a podľa informácií po šiestich mesiacoch na PC a o rok neskôr Xbox Series X | S.

Xbox vo svojom úvode taktiež nezaostával a naďalej pridával informácie tak k Xbox Series S, ktoré predstavil pred týždňom, ako aj k Xbox Series X. Vysvetlili tiež proces návrhu oboch konzol a spôsob spätnej kompatibility Xbox Series S bude fungovať. Predobjednávky sa tu začnú 22. septembra o 9:00.

READ  Instagram testuje funkciu zverejňovania na plochu

Spúšťacie tituly nevyzerajú na Xbox Series X | správne S, kde Halo urobilo dieru v plánoch, ale zatiaľ do uvedenia pridali jeden zo svojich väčších PC titulov, Gears Tactics, ktorý prichádza na Xbox One a Xbox Series X | S. Okolo vydania Flight Simulatora je stále ticho.

Spoločnosť Microsoft navyše oficiálne uviedla na trh xCloud, ktorý sa vo finále volá Cloud Gaming, takže v rámci predplatného Game Pass Ultimate si môžete hrať hry pre Xbox aj na svojom mobile. Momentálne je ich k dispozícii 150. Jedným z nich je Minecraft Dungeons, ktorý má tiež veľmi dobre integrované dotykové ovládanie.

Crytek tento týždeň vydal Crysis Remastered, ktorý chcel oživiť svoju legendu a zatiaľ čo na Switchi sa im nedávno celkom dobre darilo, kde sa dal slabý framerate ospravedlniť, teraz však na PC a na konzolách bola hra viditeľne neúplná. Každá verzia bude potrebovať opravy, ale sklamanie z verzie pre počítač sa už nebude opravovať. Už sme sa na to pozreli na prvý pohľad.

Medzi zaujímavé hry bol ohlásený nový titul Harry Potter, Hogwards Legacy, v ktorom sa vrátime o sto rokov späť do zlatej éry čarodejníkov a samozrejme do Rokfortu.

Spoločnosť EA tiež predstavila vysokokvalitný CG film pre pripravovaný titul Hviezdne vojny.

Cyberpunk 2077 mal novú prezentáciu, kde nám ukázal mesto i mestské gangy a prekvapilo ho zavedenie požiadaviek na PC verziu. Nie sú vysoké, ale uvidíme, aké skutočné budú.

Z grafiky sa tento týždeň začala predávať RTX3080, ktorá ponúkla taký výkon a takú cenu, že sa na ňu len tak zaprášilo. NewEgg uviedol, že nápor bol väčší ako na Čierny piatok. Samotný výkon ide za cenu RTX2080 vysoko nad RTX2080. Najskôr to ukázali testy edície Founders, až potom nasledovali testy kariet od spoločností tretích strán, kde bol výkon pri pretaktovaní ešte vyšší. Výkon je vysoký, ale aj spotreba. Prekonáva tiež nenásytné karty Vega, aj keď v takom prípade vyrovnáva samotný výkon.

READ  Milióny predplatiteľov Netflixu získajú bezplatnú skrytú inováciu

Okrem vydávania novej grafiky spolupracovala Nvidia s Epico na pridaní raytracingu do Fortnite, ktorý si teraz môžete zapnúť a pre ktorý je v režime Creative vytvorená samostatná mapa.

Uvidíme, aké to bude s kartami AMD, máme už prvý záber série Radeon 6000, ale AMD karty predstaví až v októbri. Mimochodom, AMD má vo Fortnite aj svoju vlastnú mapu, kde je grafika bližšie v 3D.

Spoločnosť Apple tento týždeň mala aj menšiu akciu, kde predstavila hodinky a tablety, zatiaľ čo LG predstavila svoj špeciálny mobilný telefón s otočným displejom. Facebook a Oculus mali za sebou veľkú udalosť a predstavili Oculus Quest 2, veľmi zaujímavý headset s vyšším výkonom ako pôvodný Quest, lepšími displejmi a nakoniec s nižšou cenou. 299 dolárov je skvelá cenovka.

Recenzovali sme novú slovenskú hru Vaporum: Lockdown, o ktorej sme s autorom urobili rozhovor pre podcast. Pridali sme tiež recenziu Iron Harvest, veľmi očakávanej stratégie v reálnom čase, ktorá sa až tak dobre nespálila. Crusader Kings III však dobre spálili a séria Tell Me Why sa skončila veľmi dobre. WRC 9 skončilo slabšie, ale zbierka klasických 3D titulov Super Mario má stále štýl. Z hardvéru sme sa pozreli na životný štýl TV The Sero a tiež retro minimomat. Nakoniec sme pred recenziou filmu Crysis Remastered urobili rozhovor s autormi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close