šport

Ukážka Stefanos Tsitsipas vs Nicolas Jarry, priamy súboj, predpoveď, kurzy a tipy

Podrobnosti o súťaži

Kovanie: (4) Stefanos Tsitsipas vs Nicolas Jarry

konkurencia: China Open 2023

Okrúhly: Prvé kolo (32. kolo)

Miesto: Peking, Čína

Typ: ATP 500

povrch: ťažké

Peňažná výhra: 3 633 875 dolárov

Živé vysielanie: USA – Tennis Channel | Spojené kráľovstvo – Amazon Prime | Kanada – TSN

Stefanos Tsitsipas vs Nicolas Zari Náhľad

Tsitsipas trafil forhend na Barcelona Open 2023.

Svetová 5. Stefanos Tsitsipas hľadá na tohtotýždňových China Open potrebné vykúpenie. Grék však potrebuje na postup do 2. kola turnaja ATP 500 zdolať Čiľana Nicolasa Zariho.

Tsitsipas nazhromaždil v roku 2023 bilanciu víťazstiev a prehier 42:17 (vrátane zápasov Grand Slamu, ATP Tour a Davisovho pohára). Hoci Grék začal rok na výbornom mieste, keď skončil na Australian Open na druhom mieste, v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov sa mu nepodarilo vstúpiť do väčšiny svojich turnajov.

Tento 25-ročný hráč získal svoj prvý tohtoročný titul v Los Cabos začiatkom augusta, no utrpel zničujúci výkyv na tvrdom ihrisku v Severnej Amerike, keď prehral tri z piatich zápasov na turnajoch ATP Masters 1000 v Toronte a Cincinnati. US Open 2023.

Minulý týždeň prehral aj svoju druhú dvojhru proti Slovákovi Alexovi Molkanovi, keď reprezentoval Grécko na turnaji svetovej skupiny 1 Davisovho pohára.

Zari sa medzitým v roku 2023 tešil z prudkého vzostupu v rebríčku ATP. Čiľan začal svoj rok mimo mužskej top 150, ale neuveriteľne tvrdo pracoval, aby sa vyšplhal na 22. miesto na svete. Sezónu 27-ročného hráča zvýraznili výhry na Geneva Open a Chile Open.

Stefanos Tsitsipas vs Nicolas Zari tvárou v tvár

Tsitsipas a Jarry si rozdelili svoje štyri stretnutia na ATP Tour, takže ich vzájomný zápas je momentálne 2:2. Grék síce zdolal Čiľana na tvrdých ihriskách a antuke (2023 Los Cabos Open, 2023 Monte Carlo Masters), no na tráve ho ešte neporazil (2023 Halle Open, 2019 Rosmallen Cross Court Championship).

Stefanos Tsitsipas vs Nicolas Zari Rozpory

hráč cash flow Handicapové preteky Celkový počet hier (nad/menej)
Stephanos Tsitsipas
Nicholas Jarry

(Rozpory budú aktualizované, keď budú zverejnené.)

Stefanos Tsitsipas vs Nicolas Zari Predpoveď

Nicholas Zary oslavuje po svojej vláde v Ženeve

Stefanos Tsitsipas predviedol v roku 2023 úžasný tenis, keď prekonal svojich súperov dokonalou prácou nôh a agresívnym úderom loptičky. Grék sa však ťažko koncentruje na dôležité momenty, čo je od januára hlavným dôvodom jeho slabej výkonnosti.

Grék si viedol dobre aj v roku 2023, keď získal 78,4 % svojich bodov pri prvom podaní. Jeho hra na odvetu zostáva veľkou slabinou, ktorú bežne odstraňuje každý súper, ktorému v týchto dňoch čelí.

Rovnako ako Tsitsipas, aj Nicolas Jarry má veľké údery a skvelé prvé podanie. Vďaka svojim dlhým pákam hrá Čiľan s dostatkom hrany a hĺbky. Je to dobrý pohyb vzhľadom na jeho 6’6″ rám.

Kľúčom pre oboch hráčov bude dominovať v postupe svojimi veľkými forhendmi a udržať si zdravé percento prvého podania počas stretnutia. Hoci Tsitsipas má slabší návrat z oboch, je pravdepodobné, že svoje skúsenosti z veľkého turnaja zúročí vo svojom úvodnom zápase proti Zari v Pekingu a podá priaznivý výkon.

Vyberte: Stephanos Tsitsipas v troch setoch.

upravil
Sudeshna Banerjee


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close