šport

Ukážka tímu Slovenska na Euro 2024: Pravdepodobný skorý odchod

Môžete namietať, že Slovensko má v tejto súťaži bohatú históriu, v roku 1976 sa pripojilo k susednej Českej republike.

Od získania nezávislosti v polovici 90. rokov toho na futbalovom trávniku nemajú veľmi čo vykrikovať a ich šance v Nemecku v lete vyzerajú na prvý pohľad mizivé.

Slovensko si najskôr poradí s Belgickom a body získa v ostatných dvoch zápasoch proti Ukrajine a Rumunsku.

Tím Francesca Calzonu prehral iba tri z posledných 15 zápasov, vrátane dvoch proti Portugalsku, takže si bude istý, že aspoň do vyraďovacej fázy súťaže pôjde dobrým výkonom.

Hoci väčšina futbalových fanúšikov tento tím ani nepozná, môže sa pochváliť takými hráčmi ako Milan Škriniar z PSG, Neapol Stanislav Lobotka, David Hanko z Feyenoordu či Martin Dúbravka z Newcastlu a neinkasujú príliš veľa gólov.

manažér: Francesco Calzona

kapitán: Milan Scrinier. Po šiestich sezónach hrávania vzadu za Inter sa Škriniar minulé leto presťahoval do PSG, kde bol partnerom Lucas Hernandez/Danilo Pereira. Časť sezóny vynechal pre zranenie, no na Euro sa vrátil v čase. Vyhral ligu s Interom aj PSG, dvakrát vyhral Coppa Italia a bol na druhom mieste vo finále Ligy majstrov aj Európskej ligy.

Hviezdny hráč: Tím odškrtáva Stanislav Lobotka. Sedí pred strednými obrancami a riadi hru zo stredu parku, rovnako ako v Neapole. Lobotka nedáva ani zďaleka dostatok gólov, no vďaka štýlu hry Calzony je rád, že jeho hráči skórujú ako prví a zastavia autobus.

Ako sa tam dostali?: Slovensko skončilo v skupine J druhé za Portugalskom so siedmimi víťazstvami, jednou remízou a dvoma prehrami.

ako to urobia?Niet pochýb o tom, že budú usilovať o druhé miesto, keďže Belgicko určite získa prvé miesto. Defenzívny potenciál na to, aby sa presadili zo skupiny, určite majú, no ich postupové oddelenie vyzerá obmedzene, väčšina hrá domácu ligu alebo za hranicami Česka a neskúsenosť by im mohla uškodiť.

Najlepšia stávka: Nedostatok útočných talentov zvyšuje pravdepodobnosť vypadnutia Slovenska v skupinovej fáze.

Slovensko Euro 2024 rozpis a program

Skupina E

Pondelok 17. júna: Belgicko v Slovensko17:00 (Frankfurt Arena, Frankfurt)
Nedeľa 21. júna: Slovensko proti Ukrajine, 14:00 (Dusseldorf Arena, Düsseldorf)
Streda 26. júna: Slovensko v Rumunsko, 17:00 (Frankfurt Arena, Frankfurt)

Zostava Slovenska na Euro 2024

  • Brankári: Florin Niśă, Horatiu Moldovan, Ștefan Târnovanu, Răzvan Sava.
  • Obrancovia: Nikuser Banku, Andrey Burka, Ioannis Nedelciaru, Adrian Russ, Andrey Rashiu, Adu Draguzin, Vasiliy Mogos, Bogdan Rakovisan.
  • Stredopoliari: Nicolae Stanciu, Răzvan Marin, Alexandru Cicâldău, Ianis Hagi, Dennis Man, Valentin Mihăilă, Marius Marin, Darius Olaru, Deian Sorescu, Florinel Coman, Adrian tut, Constantin Grameni.
  • Vpred: George Puskas, Denis Alibek, Denis Dragus, Daniel Birligia.

Prečítajte si viac o Euro 2024

Najnovšie futbalové kurzy sú teraz k dispozícii na PaddyPower.com

Nel Shaktiho sprievodca bezpečným hazardom – všetko, čo potrebujete vedieť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close