Hlavné správy

Ukrajina nemá naše lietadlá MiG-29

Európska Pravda – Nedeľa, 14. augusta 2022, 14:51

Minister obrany SR Jaroslav Nag poprel správy, že Slovensko už Ukrajine odovzdalo lietadlá MiG-29.

Dôkazy: Jaroslav Naď on FacebookCitované v European Pravda

Citácia: „Naše stíhačky MiG-29 nie sú na Ukrajine. To sú nepravdivé informácie. Stále sú na Sliači. [military airfield in Slovakia – ed.]. Do konca augusta budú chrániť náš vzdušný priestor a potom ich budete môcť vidieť na SIAF [Slovak International Air Festival – ed.] 27. augusta sa s nimi oficiálne rozlúčime.

Diskutujeme s našimi spojencami a partnermi o ďalšom postupe. Zatiaľ nebolo prijaté žiadne rozhodnutie. Keď sa to zmení, dáme vám vedieť.“

podrobnosti: Pred štyrmi rokmi si Slovensko objednalo z USA 14 stíhačiek F-16. Spočiatku by krajina mala dostať prvých niekoľko lietadiel začiatkom tohto roka, zatiaľ čo ostatné budú k dispozícii v roku 2023. Budú sa však odosielať až v roku 2024. Americké stíhačky nahradia existujúcu slovenskú flotilu MiG-29.

Koncom apríla Naď povedal, že Poľsko je pripravené chrániť vzdušný priestor Slovenska po vyradení MiGov-29 a príchode nových F-16.

Svoje stíhačky môže využívať aj Česká republika Pomôžte chrániť vzdušný priestor Slovenska Od septembra.

Pozadie: Začiatkom júla slovenský premiér Eduard Heger povedal, že jeho krajina môže nasadenie svojich stíhačiek MiG-29 a tankov sovietskej výroby na Ukrajinu, podrobnosti však v tom čase odmietol prediskutovať.

Novinári bojujú na vlastnom fronte.
podpora Ukrajina Pravda alebo ako Náš hostiteľ.

READ  Hollywood Vampires Johnnyho Deppa ruší slovenskú show pre „nebezpečné“ miesto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close