Hlavné správy

Ukrajina nemá naše lietadlá MiG-29

Európska Pravda – Nedeľa, 14. augusta 2022, 14:51

Minister obrany SR Jaroslav Nag poprel správy, že Slovensko už Ukrajine odovzdalo lietadlá MiG-29.

Dôkazy: Jaroslav Naď on FacebookCitované v European Pravda

Citácia: „Naše stíhačky MiG-29 nie sú na Ukrajine. To sú nepravdivé informácie. Stále sú na Sliači. [military airfield in Slovakia – ed.]. Do konca augusta budú chrániť náš vzdušný priestor a potom ich budete môcť vidieť na SIAF [Slovak International Air Festival – ed.] 27. augusta sa s nimi oficiálne rozlúčime.

Diskutujeme s našimi spojencami a partnermi o ďalšom postupe. Zatiaľ nebolo prijaté žiadne rozhodnutie. Keď sa to zmení, dáme vám vedieť.“

podrobnosti: Pred štyrmi rokmi si Slovensko objednalo z USA 14 stíhačiek F-16. Spočiatku by krajina mala dostať prvých niekoľko lietadiel začiatkom tohto roka, zatiaľ čo ostatné budú k dispozícii v roku 2023. Budú sa však odosielať až v roku 2024. Americké stíhačky nahradia existujúcu slovenskú flotilu MiG-29.

Koncom apríla Naď povedal, že Poľsko je pripravené chrániť vzdušný priestor Slovenska po vyradení MiGov-29 a príchode nových F-16.

Svoje stíhačky môže využívať aj Česká republika Pomôžte chrániť vzdušný priestor Slovenska Od septembra.

Pozadie: Začiatkom júla slovenský premiér Eduard Heger povedal, že jeho krajina môže nasadenie svojich stíhačiek MiG-29 a tankov sovietskej výroby na Ukrajinu, podrobnosti však v tom čase odmietol prediskutovať.

Novinári bojujú na vlastnom fronte.
podpora Ukrajina Pravda alebo ako Náš hostiteľ.

READ  Estónsko umožňuje izolovaný vstup pre návštevníkov z Bulharska, Poľska, Maďarska a Lichtenštajnska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close