Svet

Ukrajina – OSN vyzýva na okamžité ukončenie vojny na Ukrajine

Valné zhromaždenie OSN vo štvrtok vyzvalo na ukončenie vojny na Ukrajine a žiadalo, aby sa Rusko v súlade s Chartou OSN okamžite stiahlo z krajiny.

Začalo to znova Jedenáste mimoriadne mimoriadne zasadnutieSvetová organizácia prijala novú rezolúciu na ukončenie vojny niekoľko hodín predtým, ako konflikt v piatok vstúpil do druhého roku.

Výsledky boli 141 členských štátov za a sedem proti – Bielorusko, Kórea, Eritrea, Mali, Nikaragua, Rusko a Sýria. 32 Na hlasovaní sa zúčastnili Čína, India a Pakistan.

11-V zmysle ods RozhodnutieZhromaždenie zopakovalo svoju požiadavku, aby Rusko „okamžite, úplne a bezpodmienečne stiahlo všetky svoje vojenské sily z územia Ukrajiny a vyzvalo na prímerie“.

Riešiť globálny dopad vojny

Zhromaždenie prostredníctvom rezolúcie vyzvalo členské štáty, aby spolupracovali v duchu jednoty pri riešení globálnych dopadov vojny na potravinovú bezpečnosť, energetiku, financie, životné prostredie a jadrovú bezpečnosť a ochranu. Zdôrazňujúc, že ​​opatrenia pre trvalo udržateľný mier musia zohľadňovať tieto faktory, zhromaždenie vyzvalo všetky štáty, aby podporili generálneho tajomníka v jeho úsilí riešiť tieto zraniteľné miesta.

The Opäť relácia Valné zhromaždenie sa v stredu zišlo, aby začalo rozpravu o uznesení s prezidentom. Csaba Kőrösi, Celý rok 193-členné zhromaždenie, generálny tajomník a medzinárodné spoločenstvo „boli dôslední a hlasní v našich výzvach ukončiť a udržať túto vojnu. Charta OSN a medzinárodné právo“.

Spravodlivosť pre všetky obete

Rada tiež opätovne potvrdila svoj záväzok týkajúci sa suverenity, nezávislosti, jednoty a územnej celistvosti Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc, ktoré siahajú až do jej teritoriálnych vôd.

Rezolúcia tiež zdôraznila potrebu zabezpečiť zodpovednosť za najzávažnejšie trestné činy podľa medzinárodného práva spáchané na Ukrajine prostredníctvom nezávislých vnútroštátnych alebo medzinárodných vyšetrovaní a stíhaní s cieľom zabezpečiť spravodlivosť pre všetky obete a predchádzať budúcim zločinom.

READ  „Cambridge of the East“ svieti: Globálne orientovaná univerzita Zhejiang zohráva rastúcu úlohu pri presadzovaní cieľov udržateľného rozvoja

ZAMIETNUTÉ NÁVRHY

Svetová organizácia vo štvrtok zamietla oba pozmeňujúce a doplňujúce návrhy Bieloruska. Prvý návrh by upravil viaceré ustanovenia uznesenia a Po druhé Zhromaždenie by okrem iného vyzvalo členské štáty, aby sa zdržali posielania zbraní do oblastí konfliktov.

„Nová kapitola v histórii“

Na začiatku obnoveného zasadnutia v stredu predseda rady povedal, že v tejto „novej kapitole dejín“ čelí svet vážnym rozhodnutiam o tom, kto sme ako medzinárodné spoločenstvo. Charta OSN„Alebo cestu agresie, vojny, prirodzeného porušovania medzinárodného práva a zrútenej globálnej akcie,“ povedal.

24. februára 2022 Niekoľko dní po invázii OSN bezpečnostná rada Poslanci hlasovaním umožnili Valnému zhromaždeniu usporiadať jedenáste mimoriadne zasadnutie po tom, čo Rusko vetovalo rezolúciu odsudzujúcu inváziu na Ukrajinu.

Podľa Rozlíšenie 377A(V)Rada, ktorá bola prijatá v roku 1950, mohla prevziať záležitosti medzinárodného mieru a bezpečnosti, ak by tak neurobila.

Viac informácií o mimoriadnych núdzových stretnutiach nájdete na Pokrytie zasadnutí OSN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close