Zábava

Ukrajinský Zelenskij sa zastaví na Slovensku na turné pred summitom NATO – Svet

svet


Ukrajinský Zelenskyj sa zastaví na Slovensku na turné pred summitom NATO

(Reuters) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v piatok na Slovensko, aby sa stretol so slovenskou prezidentkou Zuzanou Kabutovou, ktorá povedala, že on a jeho kancelária absolvovali turné po niekoľkých krajinách NATO na podporu snahy Kyjeva vstúpiť do vojenskej aliancie.

Zelenskyj, ktorý pricestoval na Slovensko po rokovaniach v Českej republike a Bulharsku počas uplynulých dvoch dní, by mal do Turecka odcestovať neskôr v piatok.

„Nasleduje Slovensko,“ uviedol Zelenskyj na Twitteri s tým, že Kaputovú sa stretne s premiérom Ľudovítom Ódorom a predsedom parlamentu Borisom Kollerom.

Kancelária Kaputovovej uviedla, že Zelenskij bude diskutovať o vojne Ukrajiny s Ruskom a vedúcich pozíciách na summite NATO 11. až 12. júla, kde Kyjev žiada o pozvanie na začatie procesu vstupu do vojenskej aliancie.

„(Zelenskiy) pokračuje vo svojich častých návštevách krajín, ktoré podporujú Ukrajinu,“ uviedla prezidentská kancelária.

Slovensko bolo silným zástancom vojenskej pomoci a podpory Ukrajine počas konfliktu a bolo jedným z mála spojencov, ktorí poskytli Kyjevu bojové lietadlá, pričom začiatkom tohto roka odovzdali 13 MiGov-29 zo sovietskej éry.
Prihláste sa na odber noviniek Dunya na YouTube

‚ ; r_text[1] = “; r_text[2] = “; r_text[3] = “; r_text[4] = “; r_text[5] = “; r_text[6] = “; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); document.write(r_text[i]);

READ  Slovensko poskytne Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300: PM

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close