Technológie

USA opäť sprísňujú pravidlá hry. Spoločnosť Huawei chce vypnúť komerčne dostupné čipy

Napäté vzťahy medzi USA a čínskou spoločnosťou Huawei po včerajšom vyhlásení vládnych predstaviteľov USA sa to určite nezlepší. Ako agentúra oznámila Reuters, americká vláda včera oznámila ďalšie sprísnenie obmedzení týkajúcich sa Huawei. Cieľom posledných obmedzení je zabrániť prístupu k komerčne dostupným čipom.

Nové pravidlá sú na stole. Čierna listina spoločností sa opäť rozširuje

Americké ministerstvo obchodu oznámilo predĺženie májových obmedzení zameraných na zabránenie prístupu k polovodičovým zdrojom bez osobitnej licencie spoločnosti Huawei. Nové pravidlá zabrániť zahraničným spoločnostiam v prístupe k polovodičomktorých mikročipy boli vyvinuté alebo vyrobené pomocou softvéru alebo technológie USA.

Spolu s novými pravidlami sa čierna listina doteraz rozširovala 152 pridružených spoločností, Zoznam V poslednej dobe sa rozrástla až o 38 pridružených spoločností z celkom 21 krajínZoznam sa nezačal rozširovať až v máji minulého roka, keď bol čínsky telekomunikačný gigant Huawei na úplne novom zozname.

Huawei údajne hľadal chodníky

Hoci nové pravidlá nie sú pre priemerného pozorovateľa v žiadnom prípade „špecifické“, Návštevník ministra Wilbur Ross objasnil rozdiel medzi novými a súčasnými pravidlami pre Fox Business. Podľa neho sa Huawei po zavedení obmedzení v máji pokúsil vyhnúť zavedeným opatreniam pomocou tretích strán.

„Nové pravidlá objasňujú, že akékoľvek používanie softvéru alebo výrobného zariadenia v Spojených štátoch je zakázané a vyžaduje si licenciu.“

Počas včerajšej prejavy v médiách americký prezident nezabudol zdôrazniť, že Huawei tradične vyznáva amerických občanov bez akýchkoľvek dôkazov:

„Nechceme, aby ich vybavenie bolo v Spojených štátoch, pretože nás špehuje,“ povedal Donald Trump.

Nové opatrenia by mohli spoločnosti Huawei zabrániť v prístupe k mikročipom, ktoré sú v súčasnosti na trhu s polovodičmi. hoci Niektorí výrobcovia mikročipov nepoužívajú pri výrobe USA technológiu USA, v minulosti mohli hľadať americké riešenia, napríklad pri vývoji nových modelov. Ako však vieme Huawei, hľadanie nového riešenia určite nebude trvať dlho.

READ  Veľkému Bruinsovi Jedenovi Sarah sa na jeho rodnom Slovensku udeľujú štátne vyznamenania

Americké spoločnosti sú tiež ohrozené

Je zaujímavé poznamenať, že americkú vládu kritizuje aj asociácia polovodičového priemyslu, ktorá to uviedla. rozsiahle obmedzenia predaj komerčných čipov môžu výrazne narušiť americké odvetvie v tomto odvetví,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close