V ďalšom všeobecnom semifinále útočník porazil obľúbeného Musettiho

MILÁNO – Siedmy nasadený Dominic Striker sa stal prvým hráčom, ktorý sa kvalifikoval do semifinále, keď na turnaji Next Gen ATP Finals porazil turnajového favorita Lorenza Musettiho v piatich setoch.

Útočník nadviazal na svoje utorkové víťazstvo nad Jackom Draperom, keď zdolal Musettiho 4:3 (5), 4:3 (6), 3:4 (7), 3:4 (6), 4:3 (3). Švajčiar, ktorý v stredu naservíroval 20 es, teraz na žrebe v Miláne porazil dvoch vyššie postavených hráčov.

Musetti, podporovaný emocionálnym domácim publikom, sa zdalo, že je na pokraji návratu po tom, čo zachránil zápasový bod v tajbrejku tretieho setu a vyrovnal stav zápasu. V záverečnom tajbrejku zachránil ďalší mečbal, no v ďalšom trafil return.

Musetti je najvyššie nasadeným hráčom vo finále ročníka do 21 rokov po tom, ako sa šampión Paris Masters Holger Rooney dostal do finále ATP ako náhradník.

Nie Vo veku 23 rokov je Musetti jediným hráčom v osemdesiatke najlepších.

Musetti sa vo štvrtok stretne s Draperom v poslednom kole skupinovej fázy, pričom víťaz obsadil druhé semifinálové miesto z červenej skupiny. Predtým Draper porazil Cheng Chun-Shin 1-4, 4-2, 4-3 (2), 4-2.

V Zelenej skupine sa štvrtý nasadený Brandon Nakashima zo Spojených štátov prebojoval do dvoch z dvoch víťazstiev 4-1, 4-3 (2), 4-2 nad Jiřím Lehkom.

Francesco Passaro ušetril tri mečbaly na svojej ceste k porážke Taliana Mattea Arnoldiho 4:3 (7), 2:4, 3:4 (4), 4:3 (4,) 4:3 (8).

Toto je piate vydanie podujatia, ktoré zahŕňa krátke sety prvých štyroch hier a ďalšie experimentálne zmeny formátu. Nové pravidlá pre túto edíciu zahŕňajú žiadnu zmenu po prvom zápase každého setu a iba jedno sit-down na set po troch hrách; 15-sekundové hodiny podania po esách, dvojchybách a nevrátených podaniach; a koučovanie počas súperovho lekárskeho času alebo prestávky na toaletu.

READ  Majstrovstvá sveta žien 2023: Od výmeny toaliet na letiskách až po kvalifikáciu na prvý turnaj