Ekonomika

Vernisáž výstavy fotografií o biodiverzite a zmene klímy v Európskej únii a Mexiku

Vláda Jalisco v spolupráci so Sekretariátom pre životné prostredie a regionálny rozvoj (SEMED) a Mestským inštitútom pre mestské lesy (AMU) prostredníctvom svojich zástupcov v Európskej únii (EÚ) v piatok v Mexiku zahájila výstavu fotografií o klimatických zmenách. Biodiverzita: Trail. „V Európskej únii a Mexiku.“

Výstava 35 fotografií sa uskutoční v Metropolitnom parku za účasti 26 fotografov. Zobrazuje krajinu, rastliny, cicavce, vtáky, plazy a hmyz z 12 európskych krajín (Belgicko, Bulharsko, Slovensko, Španielsko, Fínsko, Maďarsko, Taliansko, Poľsko, Holandsko, Rumunsko, Švédsko) a Mexiko.

„Cieľom tejto výstavy je zvýšiť povedomie o účinkoch zmeny klímy v rôznych krajinách, najmä medzi mexickou mládežou, a ukázať, že biodiverzita existuje aj v Európe. Mexiko a Európska únia majú výrazný vplyv na spoluprácu v oblasti ochrany biodiverzity.“ Veľvyslanec Únie.

Prostredníctvom tejto výstavy sa navrhuje reflektovať rovnováhu prírody uprostred účinkov zmeny klímy, ktoré sa nazývajú konkrétne príklady na odraz rýchleho vyhynutia organizmov, účinkov núdzového volania po masívnom vyhynutí, ktoré spôsobuje katastrofu.

Vláda Jalisca posilnila svoje spojenectvo s krajinami EÚ v otázkach životného prostredia, vlani v marci podpísala Memorandum o porozumení s Dánskym kráľovstvom, ktoré podporuje zelené hospodárstvo v našej krajine prostredníctvom rodovej perspektívy. V ten istý mesiac bolo s nemeckým družstvom GIZ podpísané memorandum o porozumení na implementáciu opatrení zameraných na zníženie emisií z nákladnej dopravy, čo má významný vplyv na zlepšenie hospodárskej súťaže v priemyselnom a dopravnom sektore.

Vláda štátu Jalisco integrovala štátnu stratégiu ochrany biodiverzity a prvú stratégiu integrácie biodiverzity do výrobných odvetví, ktoré jej umožňujú ovplyvňovať manažment krajiny s cieľom zaistiť zachovanie biodiverzity. Máme klimatický program, Jalisco by malo byť lídrom v klimatických záležitostiach a musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme sa do roku 2050 pripojili k návrhom EÚ na ochranu klímy a biodiverzity, “povedal Sergio Graf Montiro, prezident Semadetu.

EÚ sa etablovala ako líder v boji proti zmene klímy, mobilizuje všetky nástroje zahraničnej politiky a medzinárodné aliancie s cieľom definovať nový a ambiciózny globálny rámec pre biodiverzitu, ktorý zabezpečí jej obnovu v prospech ľudí. V súlade s cieľmi Parížskej dohody o Agende 2030 pre trvalo udržateľný rozvoj a zmenu klímy na planéte, klíme a hospodárstve.

Takzvaná „Stratégia biodiverzity do roku 2030“ zahŕňa „Európsku zelenú dohodu“, ktorej cieľom je prechod na moderné a konkurencieschopné hospodárstvo efektívne využívajúce zdroje, s výnimkou emisií prírodných skleníkových plynov v roku 2050 a využívania prírodných zdrojov na ekonomický vývoj.

Výstava fotografií bude verejnosti prístupná od 25. júna do 25. októbra 2021 a v elektronickej verzii si ju môžete pozrieť na odkaze: https://www.climayvidauemx.com/

READ  Bankár ECB Kashimir obvinený z úplatkárstva | Obchodné a ekonomické správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close