Hlavné správy

VIDEO Na D1 zošrotoval nákladné auto Milan so svojou rodinou, nikto neprežil: Ľudia rozzúrili krok mužského priateľa

Hromadná nehoda na 188. kilometri diaľnice D1 pri Brne v smere na Ostravu si vyžiadala štyri obete. V horiacom aute medzi dvoma kamiónmi zahynul ročný chlapec s matkou Janou († 32). „Bol som v tej kolóne pred horiacim nákladným autom. Najhorší životný zážitok. Matka dieťaťa ma prosila, aby som dieťa vytiahla z auta. Nedalo sa nič robiť, celé auto horelo. Nikdy nebudem zabudni to,“ povedal svedok tragédie pre CNN Prima News.

Umierajúca Jana prosí o záchranu svojho syna († 1): Svedok hromadnej nehody na D1 popisuje najhoršiu skúsenosť v živote

V aute sedela aj matka ženy († 62), ktorú vo vážnom stave previezli do brnianskej nemocnice. Po niekoľkých dňoch, žiaľ, zraneniam podľahla. „Je to strašná tragédia. Jej matka, ktorá s ňou bola v horiacom aute, zomrela v nemocnici. V jednej chvíli sa ti zmení život, ani nevieš ako,“ povedala na Twitteri Janina suseda Lenka.

Zdroj: Policajný týždenník

Čo sa stalo?

K nehode malo dôjsť, keď kamión narazil do zadnej časti automobilu. „Začalo to reťazovú reakciu, ktorá sa týkala šiestich automobilov. Príčiny nešťastia sú predmetom vyšetrovania.“ uviedol policajný hovorca Bohumil Malášek. Trucker Milan zomrel.

Ako informovali noviny blesk, sa jeho priatelia lúčia s priateľom a kolegom na sociálnej sieti Facebook. „Čím začať. Možno, ako veľmi ma to mrzí a ako veľmi nám tu chýbaš. Bol si veľmi dobrý kamarát, ktorý ma aj za krátky čas veľa naučil a pomohol mi,“ Komentoval Tomáš s tým, že sa rozhodol pomôcť svojim blízkym v tejto zložitej situácii. „Rozhodol som sa zriadiť transparentný účet, kde každá koruna poputuje vašej rodine,“ muž pridal a pridal číslo účtu.

READ  Slovenský politik Georgi Kimchi hovorí o konflikte medzi progresívnymi a konzervatívnymi hodnotami

Nákladné vozidlá a osobné automobily

Zdroj: Policajný týždenník

Tomášov príspevok zdieľalo viac ako dvesto ľudí a mnohí v komentári prisľúbili pomoc. Našli však aj tých, ktorí nechápu, prečo by mali posielať peniaze rodine niekoho, kto tragickú nehodu spôsobil. „A kto pomôže ostatným, ktorí prežili? Vždy som za nejakú pomoc, ale tu to, bohužiaľ, vyzerá, že kolega pravdepodobne nešoféroval a dopadlo to tak, ako to dopadlo. A ďalší traja ľudia zomreli s jemu, “ Vojta uviedol v komentári. „Prepáčte, ale je to vodič, ktorý zabil matku s ročným dieťaťom?“ Existuje zbierka pre jeho rodinu? Ako vážne, “ napísal John.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close