dnes 06:50
|

Hokejisti z Tampa Bay zvíťazili na sobotnom treťom zápase štvrťfinálov Východnej konferencie NHL nad Columbus 3: 2 a viedli sériu 2: 1. Slovenský obranca Erik Černák hral takmer 22 minút v drese „blesk“ a mal záporný bod a štyri zásahy na jeho účet.

V druhej hre v Toronte porazili Boston Bruins v tretej hre Caroline Hurricanes 3: 1 a viedli sériu 2: 1. Slovenský vstúpil do cieľa medvede. Jaroslav Halák, ktorý dostal šancu po tom, ako sa Finn Tuukka Rask rozhodol opustiť Toronto „bublinu“ a nebude hrať v play-off.

Bostonský brankár Bruins Tuukka Rask.

Prečítajte si tiež

Šanca pre Jaroslav Halák! Tuukka Rask opustil tím, ktorý už chytil v play-off …

Jaroslav Halák mohol v 29. minúte vyrovnať, ale po peknom úniku cez stred súperovej obrany mal v 2. minúte šancu skórovať. 2 – 0 pre domáci tím.

Duel nakoniec dramatizoval, ale Caroline sa nedokázala vyrovnať a pol minúty pred koncom zhromaždila gól do prázdnej brány.

Halákov krajan a kapitán Zdeno Chara strávený na ľade 22:02 min. a strelil jeden „plus“, dve strely na bránu, jeden úder a jeden blok. Na konci zápasu sa dostal do duelu pred Jaroslavom Halákom s ruským útočníkom Andreim Svečnikovom, ktorý padol na zem a držal koleno. Jeho spoluhráči mu museli pomôcť z ľadu a zamieril rovno do šatne.