Technológie

VW uprednostňuje Ameriku pred Európou pre závod na výrobu batérií kvôli Bidenovej legislatíve IRA

Skupina Volkswagen čaká na reakciu Európy na deflačný zákon v USA, kým sa posunie ďalej s plánmi na výstavbu ďalších závodov na výrobu batérií v Európe, uviedla automobilka v stredu.

The Peňažné časy VW pozastavuje plány na továreň na batériové články vo východnej Európe a uprednostňuje výstavbu závodu v Severnej Amerike, kde by mohol získať dotácie vo výške 9 až 10 miliárd eur (10,54 miliardy USD).

opýtal sa FT Hovorca VW uviedol, že automobilka stále vyhodnocuje vhodné lokality pre svoje ďalšie továrne na výrobu článkov vo východnej Európe a Severnej Amerike a zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie.

„Držíme sa nášho plánu postaviť asi 240 bunkových tovární GWh v Európe do roku 2030, ale to si vyžaduje správne štrukturálne podmienky. Preto čakáme, čo prinesie takzvaná zelená dohoda EÚ,“ uviedol v stredu VW.

„V Severnej Amerike robíme veľmi rýchly pokrok,“ povedal agentúre Reuters človek blízky tejto záležitosti, ktorý nechcel byť menovaný.

Pod bývalým generálnym riaditeľom Herbertom Diessom VW uviedol, že do roku 2021 plánuje postaviť v Európe 6 gigafabrík, pričom Maďarsko, Poľsko, Slovensko a Česká republika otvoria v roku 2027.

Prvý zo šiestich závodov otvorili tento rok ako spoločný podnik vo Švédsku Northwold, v ktorej má VW 20-percentný podiel. Druhý bude postavený v Nemecku s čínskou Gotion High-Tech, v ktorej má VW 26-percentný podiel. Tým sa vytvoria nové integrované bunky pre EV s blokovým delením.

Ďalšia továreň na výrobu článkov bude postavená v Sagunte neďaleko Valencie v Španielsku a výroba sa začne v roku 2026.

READ  130 000 libier mesačne na prenájom v londýnskom mestskom dome

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close