Hlavné správy

Vzácna slovenská gitara sa vrátila tri roky po jej krádeži

Polícia v Kansas City v štáte Missouri uviedla, že vzácnu gitaru vrátili jej majiteľovi. Takmer tri roky po prvej krádeži sa podarilo nájsť ručne vyrobenú slovenskú gitaru. Gitara s názvom Newser Five-String Base Guitar bola ukradnutá v roku 2019. Tieto nástroje sa už nevyrábajú a nie sú v obehu. Gitara sa tradične predáva za viac ako 1000 dolárov. Jej majiteľ, ktorého identifikovala len polícia ako Kirk, si v roku 2003 naskladnil gitaru. Týždeň predtým, ako bola gitara stiahnutá, Kirk kontaktoval detektíva KCPD Matthewa Smitha, aby našiel gitaru na predaj online. Polícia tvrdí, že po niekoľkých pokusoch sa Smithovi podarilo kontaktovať predajcu identifikovaného ako Jeanette. Bola pripravená okamžite spolupracovať a išla do Center Patrol, aby zodpovedala sériovému číslu basgitary. Za posledných niekoľko rokov bola gitara od prvej krádeže niekoľkokrát kúpená a predaná. Jeanette predávala ručne vyrobený nástroj na zaplatenie opravy bŕzd na svojich vozidlách. Kirk dal Jeanette jej výdavky a odmenu v hodnote viac, ako chcela predať gitaru. Podľa detektíva Smitha bola spolupráca Jeanette kľúčová pri získaní veci späť jej majiteľovi.

Polícia v Kansas City v štáte Missouri uviedla, že vzácnu gitaru vrátili jej majiteľovi. Takmer tri roky po prvej krádeži sa podarilo nájsť ručne vyrobenú slovenskú gitaru.

Gitara s názvom Newser Five-String Base Guitar bola ukradnutá v roku 2019. Tieto nástroje sa už nevyrábajú a nie sú v obehu.

Gitara sa tradične predáva za 1 000 dolárov.

Jej majiteľ, ktorého polícia identifikovala ako Kirk, si v roku 2003 naskladnil gitaru. Týždeň predtým, ako bola gitara stiahnutá, Kirk kontaktoval detektíva KCPD Matthewa Smitha, aby zistil, že gitara je na predaj online.

READ  Slovensko dohliada na malé modulárne reaktory pre jadrovú budúcnosť - EURACTIV.com

Tento obsah bol importovaný zo služby Twitter. Rovnaký obsah môžete nájsť v inom formáte alebo nájsť viac informácií na ich webovej stránke.

Polícia tvrdí, že po niekoľkých pokusoch sa Smithovi podarilo kontaktovať predajcu identifikovaného ako Jeanette. Bola pripravená okamžite spolupracovať a išla do Center Patrol zladiť sériové číslo basgitary.

Za posledných niekoľko rokov bola gitara od prvej krádeže niekoľkokrát kúpená a predaná. Jeanette predávala ručne vyrobený nástroj na zaplatenie opravy bŕzd na svojich vozidlách.

Kirk dal Jeanette jej výdavky a odmenu v hodnote viac, ako chcela predať gitaru. Podľa detektíva Smitha bola spolupráca Jeanette kľúčová pri získaní veci späť jej majiteľovi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close