Ekonomika

Žilinská Kia dokončila rozsiahlu úpravu výrobnej linky v Motorárni 2 – Doprava – Auto

Žilinská Kia Motors Slovakia dokončila rozsiahlu úpravu výrobnej linky v Motorárni 2. Má zabezpečiť výrobu novej generácie pohonných jednotiek. Zmeny si vyžiadali investíciu 70 mil. eur. „Štvormesačné úsilie vyvrcholilo koncom októbra, keď bola spustená výroba benzínového motora druhej generácie,“ informoval hovorca automobilu Ján Žgravčák.

Investícia do výroby nových motorov podľa neho zaručuje továrni objem výroby a zamestnanosť na najbližších pár rokov. „Nová ekologickejšia pohonná jednotka najnovšej generácie sa bude montovať do modelov vyrábaných v spoločnosti Kia Motors Slovakia, ako aj do závodov v Hyundai v českých Nošoviciach a v Turecku,“ dodal Žgravčák.

Spoločnosť Kia Motors začala v lete s rozsiahlou rekonštrukciou. Plánuje sa to už dlho a súčasná korónová kríza niekoľkokrát odložila jej realizáciu.

Kia Motors Slovakia je jediný výrobný závod spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Bola postavená v rokoch 2004 až 2006. Výroba automobilov a motorov bola zahájená v decembri 2006. V súčasnosti Kia zamestnáva na Slovensku viac ako 3 600 ľudí a je jedným z najväčších výrobcov a vývozcov na Slovensku.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Slovenská polícia vyšetruje prípady nelegálneho dovozu odpadu z Talianska a Poľska - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close