Veda

Zubní lekári vidia epidémiu prasknutých zubov. Čo sa deje?

Čo teda môžeme robiť?

Boli by ste prekvapení, koľko ľudí si neuvedomuje, že zatína a škrípe. Aj pacienti, ktorí prichádzajú do kancelárie a sťažujú sa na bolesť a citlivosť, sú často nedôverčiví, keď na to upozorním. „Ale nie. Nechcem si brúsiť zuby, “znie refrén, ktorý počúvam znova a znova, napriek tomu, že som často sledovanie oni to robia.

Povedomie je kľúčové. Dotýkajú sa vás momentálne zuby? Aj keď ste čítali tento článok? Ak je to tak, je to istý znak toho, že si robíte nejaké škody – vaše zuby by sa nemali v skutočnosti dotýkať celý deň, pokiaľ aktívne nejete a nežujete jedlo. Namiesto toho by mala byť vaša čeľusť uvoľnená a medzi zúbkami a zavretými perami treba mať trochu medzery. Majte na pamäti a pokúste sa zabrániť brúseniu, keď sa pri tom pristihnete.

Ak máte nočný chránič alebo držiak, zariadenia, ktoré udržujú zuby v správnom vyrovnaní a bránia brúseniu, skúste ich cez deň zasunúť. Tieto zariadenia poskytujú fyzickú bariéru absorbujúcu a rozptyľujúcu tlak. Ako často hovorím svojim pacientom, bol by som radšej, keby ste vylomili nočného strážcu, ako by ste mali prasknúť zub. Váš zubný lekár môže na mieru vyrobiť nočného strážcu, ktorý zaistí správne uchytenie.

A keďže mnohí z nás budú pokračovať v práci z domu celé mesiace, je nevyhnutné zriadiť si správnu pracovnú stanicu. Ideálne je, keď sedíte, ramená by mali byť cez boky a uši cez plecia. Obrazovky počítačov by mali byť vo výške očí; Ak nemáte nastaviteľnú stoličku alebo stôl, podložte si monitor alebo prenosný počítač na škatuľu alebo hromadu kníh.

Zvážte tiež, že v našich nových domácich kanceláriách nie je nezvyčajné vyvaliť sa z postele, nájsť gauč a potom sedieť deväť hodín denne. Pokúste sa to zmiešať s nejakým státím, kedykoľvek je to možné, a začleňte viac pohybu. Využite každú prestávku v kúpeľni alebo telefonický hovor ako príležitosť na podniknutie ďalších krokov bez ohľadu na to, aký malý je váš dom alebo byt.

Na konci pracovného dňa odporúčam svojim pacientom – ospravedlňte tu veľmi technický a lekársky výraz – „krútiť sa ako ryba“. Ľahnite si na zem na chrbát, ruky natiahnite priamo nad hlavu a rukami, ramenami, bokmi a chodidlami jemne krútte zo strany na stranu. Cieľom je dekomprimovať a predĺžiť chrbticu, ako aj uvoľniť a zmierniť časť tohto napätia a tlaku.

Ak máte vaňu, zvážte večer večerné namočenie 20-minútovej soli Epsom. Zamerajte sa na dýchanie nosom a relaxáciu, skôr ako na premýšľanie o práci, listovanie v e-mailoch alebo uvažovanie o rozvrhu času, kedy vaše deti chodia do školy (ľahšie sa to hovorí, ako viem, viem).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close