Veda

Správa o rakete: Delta IV Heavy dostane nový dátum, SpaceX má zničiť testovací tank

Zväčšiť / Spoločnosť Rocket Lab spúšťa svoju misiu „Nemôžem uveriť, že to nie je optické“ 31. augusta.

Vitajte vo vydaní 3.15 Rocket Report! Ríša malých výťahov prekypuje novinkami v tomto vydaní. A ako obvykle, naša správa pokrýva správy z celého sveta, ktoré sa tento týždeň rozprestierajú od Nemecka, Číny, Indie, Južnej Ameriky. Náš je globálny podnik.

Ako vždy, aj my vítané príspevky čitateľov, a ak nechcete premeškať problém, prihláste sa na odber pomocou nižšie uvedeného poľa (formulár sa nebude zobrazovať vo verziách stránok s povolenými AMP). Každá správa bude obsahovať informácie o malých, stredných a ťažkých raketách a rýchly pohľad do budúcnosti na ďalšie tri uvedenia v kalendári.

Spoločnosť Rocket Lab vypustila satelit Photon, Štartovacia spoločnosť povedal, že má vyslal na obežnú dráhu svoj prvý interne navrhnutý a zostrojený operačný satelit. Program „First Light“ bol nasadený na obežnú dráhu na 14. misii spoločnosti Rocket Lab „Electron“ „I Can’t Believe it’s Not Optical“, ktorá odštartovala z Launch Complex 1 na Novom Zélande 31. augusta. Hlavným zákazníkom misie bol 100 kg mikrosatelit pre Capella Vesmír.

Už nielen raketová spoločnosť … Spustenie spoločnosti Photon podporuje „vývoj spoločnosti od poskytovateľa štartu k spoločnosti poskytujúcej vesmírne riešenia typu end-to-end, ktorá ponúka satelity a komponenty kozmických lodí na kľúč, vypúšťanie na obežnú dráhu“, uvádza sa v tlačovej správe, Photon je navrhnutý tak, aby poskytoval vesmírne služby, ako je energia a pohon satelitov, dokonca umožňuje vesmírne misie na Mesiac a Venušu. (predložil Ken the Bin)

Virgin Galactic stanovuje dátum pre ďalší testovací let, Podľa dokumentov, ktoré spoločnosť predložila Federálnej komisii pre komunikáciu, Virgin Galactic plánuje uskutočniť ďalší test posádky na vesmírne lety 22. októbra. Správy CNBC, Tento let bude pravdepodobne prvým z dvoch, ktoré spoločnosť pre vesmírny turizmus plánovala dokončiť testovanie svojho systému kozmických lodí SpaceShipTwo, pričom na palube by mali byť iba dvaja testovací piloti.

Komerčná služba, konečne, budúci rok? … Virgin Galactic minulý mesiac uviedla, že druhý testovací vesmírny let, pre ktorý ešte nebol stanovený žiadny dátum, bude mať vo vnútri kabíny štyroch „špecialistov na misie“. Ak obidva testovacie lety uspejú, spoločnosť Virgin Galactic očakáva, že sa v prvom štvrťroku 2021 bude lietať so zakladateľom Sirom Richardom Bransonom. Tento míľnik by znamenal začiatok komerčnej turistickej služby spoločnosti. (predložili Ken the Bin, JohnCarter17 a DanNeely)

Najjednoduchší spôsob, ako držať krok s hlásením o vesmíre Erica Bergera, je prihlásiť sa k odberu jeho bulletinu. Jeho príbehy zhromaždíme do vašej doručenej pošty.

LandSpace zvyšuje 175 miliónov dolárov, Čínska odpaľovacia firma LandSpace získala sériové financovanie C + 175 miliónov dolárov na vývoj svojich sérií nosných rakiet metán / kvapalný kyslík Zhuque-2, Správy SpaceNews, Financovanie prichádza dva týždne po tom, čo čínska konkurenčná spoločnosť iSpace zabezpečila financovanie série B 173 miliónov dolárov. Oba sú pôsobivé záťahy v hotovosti, ktoré signalizujú vážny úmysel.

Výkonná malá raketa … LandSpace pracuje na úvodnom uvedení Zhuque-2 do prevádzky v júni 2021. Dvojstupňový Zhuque-2 vysoký 49,5 metra bude schopný dopraviť 4 000 kg na 200 km nízku obežnú dráhu Zeme alebo 2 000 kilogramov na Podľa LandSpace je 500 kg slnečne synchronná obežná dráha. (predložili platykurtic a Ken the Bin)

READ  Maine CDC hlási jedno nové úmrtie súvisiace s koronavírusmi, 15 nových prípadov, 43 nových zotavení

Sondážna raketa NASA spúšťa misiu DUST-2, Dvojstupňová suborbitálna sondážna raketa Black Brant IX odštartovala v utorok z raketového dosahu White Sands v Novom Mexiku a niesla vedeckú misiu DUST-2. Uviedla NASA raketa vypustila užitočné zaťaženie na apogee približne 346 km a potom zostúpila späť na Zem padákom.

Lacný prístup k mikrogravitácii … Cieľom programu DUST-2 je študovať, ako sa jednotlivé atómy, vylučované umierajúcimi hviezdami a supernovami, držia pohromade. Keď to urobia, atómy tvoria prachové zrná – niektoré zo základných stavebných prvkov nášho vesmíru. „To, čo sa snažíme urobiť, je duplikovať to, čo sa deje najmenej v dvoch astrofyzikálnych prostrediach,“ uviedol hlavný vyšetrovateľ Joe Nuth, planetárny vedec v Goddardovom vesmírnom letovom centre NASA. (predložil JohnCarter17)

Veterinári Blue Origin zakladajú niekoľko nových spoločností, Blue Origin dosiahol tento týždeň 20 rokov a hoci súkromná spoločnosť ešte nedala ľudí do vesmíru ani raketu na obežnú dráhu, vytvorila novú generáciu vesmírnych startupov, Správy Cosmic Log, Relativita Vesmír je pomerne dobre známy, ale viac spoločností v súčasnosti vychádza z polotajného režimu.

Štart a vesmírny pohon … Zdá sa, že jeden z nich, spoločnosť Stoke Space Technologies, pracuje na technológii, ktorá umožní opätovné použitie vyšších stupňov. Reach Space Technologies sa javí ako pohonná spoločnosť. A spoločnosť Starfish Space tvrdí, že pracuje na „vesmírnej dopravnej službe na požiadanie“. Všetky pridáme do nášho zoznamu spoločností na sledovanie! (predložili Ken the Bin a BH)

Brazília spúšťa stránky hodnotiace návrhy, Brazílska vesmírna agentúra uviedla, že začala hodnotiť 11 návrhov spoločností, ktoré majú záujem vystreliť rakety z vesmírneho strediska Alcântara, ktoré sa nachádza na severnom pobreží Atlantiku. Táto stránka, len 2 stupne južne od rovníka, ponúka vynikajúce územie, z ktorého môžu vypúšťať rovníkové misie.

Prechod na komerčné využitie … Po úvodnej analýze budú spoločnosti musieť do 30. októbra dokončiť svoje návrhy, Parabolický oblúk, Nie je jasné, koľko spoločností prijme brazílsky vesmírny prístav, ale zdá sa pravdepodobné, že uprednostnia spoločnosti so vyspelým alebo takmer vyspelým raketovým dizajnom. Kozmický prístav sa doteraz využíval predovšetkým na vojenské štarty. (predložil Ken the Bin)

Austrálska raketová firma podpisuje austrálske užitočné zaťaženie, Gilmour Space Technologies hovorí, že je podpísaná austrálsky zákazník pri prvom štarte svojej rakety Eris, najskôr v roku 2022. Spoločnosť Space Machines Company uzavrela zmluvu na vypustenie 35-kilogramovej kozmickej lode na obežnú dráhu. „Môže to byť prvé austrálske užitočné zaťaženie, ktoré bude vynesené na obežnú dráhu austrálskou raketou z austrálskeho štartovacieho miesta,“ uviedol Adam Gilmour, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Gilmour Space.

Do polovice desaťročia sa hovorí o veľkej hre … Prvé rakety Eris sú inzerované tak, že majú kapacitu na vynesenie užitočného zaťaženia do 305 kg na obežnú dráhu nízkej Zeme a 215 kg na 500 km slnečne synchrónne dráhy. Spoločnosť tvrdí, že jej cieľom je dosiahnuť letovú rýchlosť 12 štartov ročne do roku 2025 a pomôcť pri podnecovaní rozširovania austrálskeho kozmického priemyslu. (predložil Ken the Bin a platykurtic)

READ  Ľudia s duševným ochorením majú telá, ktoré sú biologicky staršie, ako je ich skutočný vek.

Nemecko uvažuje o vypúšťaní Severného mora, Nemecká vláda študuje návrh nemeckého priemyslu na vytvorenie mobilnej štartovacej rampy pre satelity v Severnom mori. Podľa plánu by sa malé satelity s hmotnosťou do jednej tony mali vypúšťať raketami postavenými v Nemecku. Federácia nemeckého priemyslu lobuje za tento projekt, správy BBC,

Dobré miesto pre polárne štarty … Podložka by bola verejno-súkromným partnerstvom. Nemecké médiá citujú návrh BDI: „Nemecký launchpad je technicky uskutočniteľný a má strategický a ekonomický zmysel.“ Medzi spoločnosťami, ktoré by mohli z platformy potenciálne vystúpiť, je Isar Aerospace. (predložili cpushack, Ken the Bin a JohnCarter17)

Čína vypustila tajný vesmírny letún, Po mesiacoch nenápadných príprav v Stredisku vypúšťania satelitov Jiuquan Čína v piatok spustila experimentálnu opakovane použiteľnú kozmickú loď, Správy SpaceNews, Nosná raketa Dlhý pochod 2F dopravila kozmickú loď na obežnú dráhu po štarte v bližšie neurčenom čase.

Možno klon X-37B? … „Po období prevádzky na obežnej dráhe sa kozmická loď vráti na miesto plánovaného pristátia v Číne. Počas letu bude testovať opakovane použiteľné technológie a poskytne technologickú podporu pre mierové využitie vesmíru,“ uvádza sa v správe Xinhua po spustenie. Lietadlo pristálo asi po dvoch dňoch vo vesmíre. Toto vlákno na Twitteri Geoff Brumfiel z NPR poskytuje ďalšie zaujímavé podrobnosti o tom, kde misia pristála. (predložil Ken the Bin)

Misia Chandrayaan-3 Moon sa môže začať budúci rok, Indická lunárna misia „Chandrayaan-3“ bude pravdepodobne zahájená v prvom štvrťroku 2021, Správy DNA India, Po tom, čo sa vlani v septembri stratila misia Chandrayaan-2, indická vesmírna agentúra uviedla, že sa opäť pokúsi o jemné pristátie na povrchu Mesiaca.

Zadajte Chandrayaan-3 … Pretože orbiter vypustený s misiou Chandrayaan-2 zostáva funkčný, bude mať tento následný štart iba pristátie. Očakáva sa, že odštartuje na rakete GSLV Mark III z indického vesmírneho strediska Satish Dhawan a India sa pokúsi stať sa len štvrtou krajinou, ktorá mäkko pristála na Mesiaci. (predložil JohnCarter17)

Čína má stále toxický raketový problém, V pondelok odštartovala raketa Dlhý pochod 4B z čínskeho strediska vypúšťania satelitov Taiyuan so satelitom diaľkového prieskumu. Tento 50 rokov starý vesmírny prístav sa nachádza v severo-centrálnej Číne, asi 500 km juhozápadne od Pekingu. Ako sa často stáva pri prvých fázach odpaľovania čínskych rakiet z vnútrozemského zariadenia Taiyuan, vyčerpaný zosilňovač Long March 4B spadol za kozmodrom. V takom prípade pristál neďaleko školy a vytvoril predvídateľne veľký oblak toxického plynu.

Žiť sen o hydrazíne (alebo nočná mora) … Používanie hydrazínu ako paliva pre nosné rakety bolo pre väčšinu sveta postupne ukončené, Správy Ars, Poslednou významnou americkou raketou na použitie hydrazínu bola raketa Delta II spoločnosti United Launch Alliance, ktorá toxické palivo použila vo svojom druhom stupni. Väčšina čínskych štartovacích flotíl je však poháňaná hydrazínovým palivom a oxidačným prostriedkom na báze oxidu dusičitého. Patrí sem jeho raketa Long March 2F s ľudským hodnotením, ako aj široko používaná rodina Long March 4.

READ  Čínska orbitálna sonda Tianwen 1 Mars urobila úžasné video selfie na lunárny Nový rok

Obnovenie štartu Delta IV Heavy sa uskutočnilo 18. septembra, Tímy United Launch Alliance určili príčinu dramatického prerušenia rakety Delta IV Heavy na konci minulého mesiaca, Informuje denník Florida Today, Toto pripravuje pôdu pre ďalší pokus najskôr týždeň od piatku a presný čas nebol zverejnený. Bude to tretí pokus o zahájenie klasifikovanej misie NROL-44.

Roztrhnite regulátor … 29. augusta roztrhnutá membrána v jednom z troch regulátorov tlaku v štartovacom komplexe 37 vzdušných síl Cape Canaveral spôsobila počítačom riadené čistenie iba tri sekundy pred spustením, generálny riaditeľ ULA Tory Bruno uviedol v stredu prostredníctvom Twitteru, Motory sa krátko zapálili, ale raketa zostala pevne na podložke. (predložili BH a JohnCarter17)

Armáda pristupuje k superťažkému výťahu na počkanie, Americká armáda je spokojná s aktuálnymi ponukami spoločností United Launch Alliance a SpaceX, ale sleduje budúce vyvíjané mimoriadne ťažké rakety. Vyplýva to z komentárov Brig. Generál D. Jason Cothern, ktorý dohliada na obstarávanie služieb kozmickým silám USA v oblasti štartu (Informovali o tom SpaceNews o jeho komentároch).

Ak to postavíte, prídu? … „Veríme, že súčasní poskytovatelia sa zameriavajú na plány, ktoré máme dnes v blízkej budúcnosti.“ To povedal generál Cothern v reakcii na divácku otázku o potenciálnej vojenskej hodnote vozidiel s veľmi ťažkými výťahmi, ako sú Starship a New Glenn, ktoré sú vyvíjané na let na Mesiac a ďalej. Pokiaľ ide o to, čo by sa mohlo vyžadovať v budúcej generácii nosných rakiet, „ako vedúci nadobúdatelia vojenského priestoru je nám drahá otázka,“ uviedla Cothern. (predložil JohnCarter17 a platykurtic)

SpaceX môže tento týždeň skotúľať skúšobnú nádrž na podložku, Nasledujúce testy v zariadení Boca Chica spoločnosti SpaceX budú pravdepodobne zahŕňať skôr testovací tank ako kompletný prototyp hviezdnej lode, Správy NASASpaceflight.com, Tento model „SN7.1“ je väčšou skúšobnou nádržou ako jeho predchodca SN 7 a je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele série 304L (alebo aspoň z variantu tejto zliatiny). Je pravdepodobné, že bude dotlačené do prasknutia, aby inžinieri SpaceX pochopili jeho limity.

Príprava na ďalší pop … Zatiaľ čo 304L nemusí byť „konečnou“ zliatinou, ktorú SpaceX dúfa, že bude v dlhodobej budúcnosti použitá na hviezdnych lodiach a super ťažiskách, všetky predchádzajúce hviezdne lode boli vyrobené zo zliatiny radu 301. Budúce verzie, počnúc SN8, budú používať novú zliatinu. Vzhľadom na to, že sú k dispozícii dva odpaľovacie držiaky, zostáva otázne, či sa SN7.1 uchytí na bežnom držiaku Starship alebo na druhom testovacom držiaku. (predložil platykurtic)

Ďalšie tri uvedenia na trh

11. september: Raketa 3.1 | Demonštračná misia Astra Kozmodrom Kodiak na Aljaške | 02:00 UTC

17. september: Falcon 9 | Misia Starlink-12 | Kennedyho vesmírne stredisko, Florida 18:17 UTC

18. september: Delta IV Heavy | NROL-44 | Mys Canaveral, Florida TBD

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close