Veda

Štúdia: Časté a hromadné rýchle testovanie by mohlo spôsobiť COVID-19 za 6 týždňov

  • Hromadné a časté rýchle testovanie na COVID-19 by mohlo spôsobiť pandémiu do šiestich týždňov, tvrdí nová štúdia.
  • „Naše rozsiahle zistenie je, že pokiaľ ide o verejné zdravie, je lepšie mať dnes menej citlivý test s výsledkami ako zajtra citlivejší test s výsledkami,“ uviedol Daniel Larremore, profesor informatiky na Colorado University Boulder a vedúci autor štúdie.
  • Testovanie 75% obyvateľov mesta každé tri dni by znížilo počet infekcií o 88%, „čo je dostatočné na to, aby v priebehu šiestich týždňov došlo k vyhynutiu epidémie“.
  • Ďalšie príbehy nájdete na domovskej stránke Business Insider.

Hromadné rýchle testovanie na COVID-19 – najmä u ľudí, ktorí nejavia známky infekcie – by mohlo ukončiť pandémiu do šiestich týždňov, tvrdí nová štúdia vedcov z Harvard TH Chan School of Public Health a University of Colorado. Balvan.

Publikované 20. novembra v recenzovanom časopise Science Advances, štúdium navrhuje, že rýchle testy, aj keď sú menej spoľahlivé, by mohli umožniť orgánom verejného zdravotníctva spoliehať sa na cielenejšie intervencie než na blokovanie celej ekonomiky, ak by sa nasadili vo veľkom rozsahu.

Rýchle testy sú lacné a môžu vrátiť výsledky skôr za pár minút než za dni spojené s laboratórnou odrodou. Ak by bola polovica populácie USA testovaná týždenne, pričom tí, ktorí majú pozitívny test, sú izolovaní od zvyšku, dopad by bol obrovský, tvrdia vedci.

„Naše rozsiahle zistenie je, že pokiaľ ide o verejné zdravie, je lepšie mať dnes menej citlivý test s výsledkami ako zajtra citlivejší test s výsledkami,“ hovorí Daniel Larremore, profesor informatiky na UK Boulder a hlavný autor štúdie, uviedol piatok. „Namiesto toho, aby sme všetkým hovorili, aby zostali doma, aby ste si boli istí, že jedna chorá osoba to nerozšíri, by sme mohli dávať iba príkazom nákazlivým ľuďom zostať doma, aby všetci ostatní mohli ísť o svoj život.“

READ  Prvý prípad zriedkavého stavu zrážania krvi spojeného s vakcínou Džammú a Kašmír diagnostikovanou v Utahu; CDC hlási 17 prípadov s 8M dávkou

Podľa štúdie, založenej na matematickom modelovaní, rýchle testovanie tri štvrtiny obyvateľov mesta každé tri dni znížilo počet osôb nakazených nakoniec o 88%, „čo je dostatočné na to, aby v priebehu šiestich týždňov vyhnalo epidémiu“.

„Tieto rýchle testy sú testami nákazlivosti,“ uviedol v tlačovej správe Michael Mina, profesor epidemiológie na Harvarde a spoluautor štúdie. „Sú mimoriadne účinné pri detekcii látky COVID-19, keď sú ľudia nákazliví.“

Zvyšovanie dostupnosti „lacných a rýchlych testov“ je jednou z kľúčových stratégií, ktoré zvažuje zvolený prezident Joe Biden, Informovala o tom v piatok spoločnosť Politico.

Máte tip na novinky? Pošlite e-mail tomuto reportérovi: [email protected]

NačítavaNiečo sa načítava.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close