Americká mužská hokejová reprezentácia odišla z olympiády po rozstrele so Slovenskom

1/7

Americkému tímu hrozí vylúčenie z mužskej hokejovej olympiády po stredajšej prehre so Slovenskom vo štvrťfinálovom rozstrele na Národnom krytom štadióne na Zimných olympijských hrách v Pekingu 2022. Foto Paul Hannah / UPI | Licenčná fotografia

feb. 15 (UPI) – Tím USA vypadol z olympijského hokejového zápasu mužov po dramatickej prehre 3:2 so Slovenskom v rozstrele.

Američania vstúpili do štvrťfinále na Národnom krytom štadióne v Pekingu v stredu, keďže nielenže skončili po úvodnom kole na prvom mieste vo svojej tabuľke A-skupiny, ale boli aj jediným tímom, ktorý vyhral všetky tri. Hry pri tom.

Slováci síce skórovali ako prví, no Američania rýchlo na jednom mieste vyrovnali a potom v druhom smene spoluhlavičkovali. Na treťom mieste postúpil tím USA, aby porazil Európanov, ktorí mali s pribúdajúcim časom iné plány a vynútil si predĺženie gólom streleným v poslednej minúte regulácie.

Brankári boli ostrí po celé tri tri predĺženia, ktoré viedli k rozstrelu, ale Slovensko dokázalo prejsť cez Strauss-Manna a dohrať zápas.

„Teraz je to veľmi ťažké opísať,“ povedal po zápase kapitán USA Andy Miel. „To je nešťastné.“

Stredajší zápas sa začal svižne a mužstvá sledovali, ako sa Slovensko dostalo na palubovku niečo málo cez polovicu prvej tretiny.

Po dlhej šichte, v ktorej uviazli v dôsledku silnej predpovede Slovenska, sa Američanom podarilo opustiť neutrálnu zónu krátko predtým, ako ich poslali späť za americkú sieť.

V rohu mohol Paul Regenta vyjsť s dolárom, ktorý dostal Peter Čerešnác. Keď Američania sledovali zápas, Cheresnak vyrazil rýchlu prihrávku na Juraja Slafkovského, ktorý bol sám na vysokej streľbe, a 17-ročný mladík skončil na turnaji piaty.

Tím USA však na zmenu odpovie krásou gólu ešte do prestávky.

Za necelých 45 sekúnd prebral Kenny Agostino stránku zo zadnej strany vlastnej siete do zóny Slovenska, kde ju otočil a priklepol ju Stevenovi Comferymu, ktorý bol vzadu, Mattymu Beniersovi na vrchole bránky. hashmarks. Benears to posunul do belasého odkrytého Nicka Abruzzisa, ktorý prešiel do siete a cez päť dier odvrátil brankár Patrick Riber.

Po druhé, Američania budú mať vo vnútri rámca náskok asi deväť minút, opäť mimo zhonu.

Sam Hendges sa z vlastného zakončenia prešmykol cez neutrálnu zónu, kde to poslal na Nathana Smitha a prešiel do prednej časti siete.

Smith prešiel na Nicka Perbixa a zaútočil na Hendza za obranou Slovenska a obkľúčil ho v otvorenej klietke tesne za ľavou podložkou trhača.

Postupom času sa zdalo, že Slováci budú čeliť prehre, keďže štyri minúty pred koncom zápasu kopali zbytočné penalty, z toho jednu dve a tri tretiny. . Nepremenenie Američanov v Power Play ich opäť zasiahne.

Už len 1 minúta 30 sekúnd dokázali Američania so slušnou prácou odmietnuť stiahnuť zo Slovenska svojho brankára o hráča navyše.

Kapitán Marek Hrivik, motivovaný extra mužom Ann a Slovákmi, dokázal vyrovnať na dve polovice, keď do konca zostávalo 43 sekúnd, keď sa po strele z teču presadil pred sieťou.

Predĺženie videlo 10 minút zbesilého, no bezgólového hokeja troch proti trom a na určenie zápasu bola nevyhnutná prestrelka.

Mužstvo USA sa rozhodlo vyhrať hod mincou a vystreliť ako prvé, ale nikto nedokázal prekonať Pušku ani Jeleňa, kým Peter Chehlárik nezasiahol jeleňa a sekol do štrbiny, kde prestrelil pravú brankárovu chráničku. Americká olympijská cesta mužov.

Hirwick dodal Riberovi hrdosť na víťazstvo.

„[Rybar] To bolo skvelé, „povedal Hrithik.“ Dnes je to najlepší hráč na snehu. Postavil sa a preniesol nás väčšinou do hry. Je skvelý a bolo pekné mať vo svojom tíme takého brankára.

READ  Keď sa úchvatná modelka objaví v rannej televízii, Veronica Rajek rozjasní raňajky v odvážnych minišatách.

Touto prehrou vypadli z medailovej súťaže po poslednej prehre s Kanadou vo finále v roku 2010 a zisku striebra.

Tím USA pustil 37 striel na 35 nájazdov Slovenska.

Američan Brian Cooper (23) zdolal 16. februára na zimných olympijských hrách v Pekingu vo štvrťfinále v ľadovom hokeji na Národnom krytom štadióne Slováka Petra Sehlárika (34). Foto Paul Hannah / UPI | Licenčná fotografia