Hlavné správy

Americký súd poslal mexického bývalého ministra obrany do väzby

San Diego 21. októbra (TASR) – Bývalého mexického ministra obrany Salvadora Cienfuegosa obvineného z pašovania drog a prania špinavých peňazí nariadil v utorok americký súd bez kaucie. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Sudca okresného súdu v Los Angeles Alexander MacKinnon zamietol žiadosť Cienfuegosa o prepustenie bývalého mexického ministra obrany na kauciu 750 000 dolárov. Odôvodnil to tým, že prominentné postavenie a kontakty Cienfuegosa v Mexiku predstavovali značné riziko pokusu o útek.

Cienfuegos bol v roku 2019 obžalovaný federálnym súdom v New Yorku v štyroch prípadoch obchodovania s drogami a prania špinavých peňazí. Prokuratúra tvrdí, že Cienfuegos prijímal úplatky od členov drogových kartelov, ktorým následne poskytol ochranu, pomohol im pašovať drogy na územie USA a varoval ich pred činmi amerických vyšetrovateľov.

Generál Cienfuegos bol ministrom obrany v rokoch 2012-18 za vlády vtedajšieho mexického prezidenta Enrique Pena Niet. Zadržali ho minulý štvrtok po prílete na medzinárodné letisko v Los Angeles na základe zatykača amerického Úradu pre kontrolu drog (DEA). Spolu s ním zadržali aj niekoľkých členov jeho rodiny, tí boli však neskôr prepustení. Cienfuegos už nie je v mexickej armáde, pretože odchádza do dôchodku.

READ  ONLINE: V USA môžu mať za sebou najhoršiu pandémiu - Home - News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close