Technológie

Apple HomePod mini OFICIÁLNE: Inteligentný reproduktor bez Spotify

Apple HomePod Mini

Spoločnosť Apple dnes predstavila novú verziu inteligentného reproduktora – HomePod Mini. Toto je menšia verzia podstatne väčšieho HomePodu.

Rovnako ako plná verzia HomePod, aj HomePod Mini má textílie zabalený exteriér. Je k dispozícii v bielej aj tmavej farbe. Súčasťou konštrukcie je aj horný displej, ktorý zobrazuje základné ovládacie prvky a peknú grafiku.

Apple HomePod Mini
Apple HomePod Mini

HomePod Mini obsahuje výkonný čipset Apple S5, vďaka ktorému môže reproduktor ponúknuť funkciu „Computational Audio“. Stručne povedané, je to funkcia, ktorá analyzuje každú skladbu až 180-krát za sekundu a upravuje nastavenia tak, aby hudba znela čo najlepšie. Vo vnútri sa však nachádza aj čip U1, ktorý nájdete aj v minuloročných iPhonoch. Používa sa pre funkciu Ruky prečktorý „nahráva“ obsah zo zariadenia do zariadenia.

Apple HomePod Mini
Apple HomePod Mini

Spoločnosť Apple navyše potvrdila, že služby tretích strán budú na HomePods dostupné tento rok. Spomenul napríklad služby ako Pandora, Amazon Music, iHeartRadio. Spotify nebol v zozname.

Apple HomePod Mini
Apple HomePod Mini

Pôvodný HomePod z roku 2018, kedy bol predstavený, predstavil 349 dolárov. Dobrou správou je, že HomePod Mini je VÝRAZNE lacnejší – stojí iba 99 dolárov. K dispozícii bude už 16. novembra.

Článok postupne aktualizujeme.

READ  Messenger zmenil logo. Po novom má rôzne farby.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close