Brighton 2-0 Ajax: Góly Joaa Pedra a Anzu Fatiho zabezpečili Seagulls vôbec prvé európske víťazstvo | Futbalové správy

Hlásené, že Brighton vyhral prvý európsky zápas klubu v ich histórii; Čajky porazili Ajax bez manažéra pri domácej výhre 2:0 v Európskej lige; Holandskí giganti sú na druhom mieste v Eredivisie; Góly Joaa Pedra a Anzu Fatiho zabezpečili Brightonu životne dôležité víťazstvo

Autor: Declan Ollie, @declanolley

23:55, Spojené kráľovstvo, štvrtok 26. októbra 2023

Brighton vyhral svoj prvý európsky zápas v histórii klubu po domácom víťazstve 2:0 v Európskej lige nad holandským gigantom Ajaxom.

Čajky po prehre a remíze vo svojich úvodných dvoch zápasoch konečne ožili vo svojom prvom európskom ťažení vďaka gólom Joaa Pedra a Anzu Fatiho.

Prelomové víťazstvo nad 36-násobným holandským majstrom bolo pre amsterdamský tím bez manažéra a v mizernej forme veľmi očakávaným. Štvornásobní víťazi Európskeho pohára vyhrali v tejto sezóne len dva zo svojich 12 zápasov vo všetkých súťažiach a sú na druhom mieste Eredivisie.

Obrázok:
Tesne pred polčasom skóroval Joao Pedro z Brightonu

Brighton naplno využil neporiadok Ajaxu, keď do značnej miery kontroloval hru na Amex Stadium a ich prevaha bola odmenená v 42. minúte, keď Pedro premenil domáci zákrok Kaoru Mitomu.

Tím Roberta De Serpiho zdvojnásobil svoj náskok osem minút v druhom polčase, keď Fatty chladnokrvne skóroval po skvelej prihrávke Simona Adingru.

Ajax strelil iba jeden gól proti Brightonu, ktorý bol celý večer v pohode, komentoval to bývalý útočník Seagulls Sam Baldock. Sky Sports News: „Neuznávam Ajax. Európska veľmoc? Ktokoľvek dostane prácu manažéra, má pred sebou veľkú prácu. Brighton bol väčšinu zápasu v tempe chôdze.“

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

READ  Čína varuje Slovensko a Českú republiku pred návštevou taiwanského ministra, World News

Výhra proti spodnej časti skupiny B opúšťa Brighton bodovo s druhým AEK Atény, ktorý v Marseille podľahol 3:1, pričom francúzsky tím je o bod na čele.

Ako si Brighton zabezpečil historicky prvé európske víťazstvo

Brighton vstúpil do zápasu bez víťazstva v piatich zápasoch, ale našťastie ich súperi stále slabo behali.

Ajax, ktorý mal na starosti Hedwigs Madurovú po odvolaní hlavného trénera Mauricea Steijna začiatkom tohto týždňa, nevyhral v ôsmich zápasoch – a vždy to vyzeralo, že od úvodného hvizdu sa to natiahne na deväť.

Brighton dominoval v držaní lopty, aj keď sa snažil vytvoriť si nejaké skutočné skoré šance, kým Pedro tesne pred polčasom neprelomil patovú situáciu.

Prudký pas Lewisa Dunka uvoľnil Mitomu, ktorý si nabehol do šestnástky a jeho nízku snahu zneškodnil brankár Ajaxu Diane Ramage, ale Pedro bol v pozore, aby zatočil do prázdnej brány a dostal Brighton dopredu.

Domáci prevzali pevnú kontrolu nad zápasom na začiatku druhého polčasu, keď Adingra šikovne našiel Fatiho v šestnástke a Španiel, ktorého si zapožičala Barcelona, ​​predviedol skvelý prvý dotyk, než zasunul Ramaja do vzdialenejšieho rohu.

Tento 20-ročný hráč takmer pridal o tri minúty neskôr, ale snažil sa ďaleko od žrde, zatiaľ čo Ajax zasiahol drevo. pozícia

Brighton potom uľahčil víťazstvo, aby si udržal nažive nádeje na postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy.

De Serpi je „hrdý“ na to, že vytvoril „neuveriteľnú“ históriu Brightonu

Obrázok:
Roberto De Zerbi doviedol Brighton k prvému európskemu víťazstvu

Hlavný tréner Brightonu Roberto De Serpi na svojej pozápasovej tlačovej konferencii povedal:

„Dnes je v centre pozornosti prvé víťazstvo v európskej súťaži pre Brighton, pre našich fanúšikov, pre náš klub, pre našu franšízu a pre nás samých.

READ  Lego Marvel Super Heroes Miniatúrne stávky Spider-Man Venom Live v centre odmien - Brick Fan

„Nezaslúžime si prehrať proti AEK (Atény) a dnes chceme na 150 percent vyhrať.

„Odohrali sme výborný zápas s vysokou kvalitou. Mohli sme dať aj viac gólov, ale najdôležitejšie je, že sme ich neinkasovali a zápas sme dohrali s čistým kontom.

„Pre nás je momentálne dôležité zmeniť mentalitu, začať vyhrávať zápasy, začať hrať lepšie, pretože (bez) hráme ako minulú sezónu.

„Úroveň obtiažnosti je viac-menej rovnaká (medzi Premier League a Európskou ligou), ale v tejto sezóne je to ťažšie, pretože po 48, 72 hodinách je tu ďalší dôležitý zápas proti Fulhamu.

„Je to pre nás veľmi ťažká výzva. Musíme prijať túto poctu, keďže sme sa zapísali do histórie nášho klubu.

„Je to neuveriteľné a sme hrdí na to, že sme súčasťou tejto histórie, no zároveň musíme bojovať a prispôsobiť sa, byť pripravení bojovať, tešiť sa a robiť našim fanúšikom radosť. Hrať v Európe za Brighton je veľké, veľké.“ vec.“

Čo bude ďalej?

Brighton Späť k akcii Premier League, keď budú hostia v nedeľu Fulham – Začiatok o 14:00.

Čajky potom odplávajú Everton Sobota 4. novembra – začiatok 15:00.

z Ajaxu Ďalší zápas je v lige pre rivalov a lídrov Eredivisie PSV Eindhoven Nedeľa – 13:30 hod.