Svet

Britská verzia korónového vírusu podlieha mutáciám a vedci sa obávajú bezpečnosti, ktorú poskytujú vyvinuté vakcíny – korónový vírus

Nový variant korónového vírusu SARS-CoV-2, ktorý bol prvýkrát objavený v britskom regióne Kent, vzbudzuje obavy, pretože je citlivý na mutácie, takže by mohol znížiť ochranu poskytovanú vakcínami proti Govit-19, uviedol britský riaditeľ Projekt genetického sledovania (Britská federácia Govit-19 Genomics) Agentúra Reuters vo štvrtok informovala, že letecká základňa bola plná.

„Čo ma na tom znepokojuje, je to, že verzia 1.1.7, ktorá beží už týždne a mesiace, sa začína znovu objavovať a dostáva nové mutácie, ktoré ovplyvnia jej imunitu a výkonnosť v boji proti vírusu. Vakcíny,“ Sharon Peacock to povedala pre BBC.

Nová mutácia, ktorá bola prvýkrát identifikovaná v anglickom meste Bristol, teda nový poradný panel pre hrozbu respiračných vírusov označil za „variant obáv“.

Podľa Patricka Valensa, vedeckého poradcu britskej vlády, variant nájdený v Bristole je jednou z rovnakých mutácií ako variant korónového vírusu nájdený v Južnej Afrike. „Nie je prekvapením, že sa to stane inde,“ uviedol v stredu úradník. „V tejto situácii musíme pokračovať v testovaní účinkov vakcíny.“

K dnešnému dňu sa vyskytlo 21 prípadov Covit-19 v spike proteíne vírusu s mutáciou E484K, ktorý sa zistil s rovnakou mutáciou, aká sa našla v kmeňoch korónových vírusov nájdených v Južnej Afrike a Brazílii.

Výskumníci sa v súčasnosti zaujímajú o tri hlavné typy korónového vírusu SARS-CoV-2: juhoafrický variant nazývaný 20I / 501Y.V2 alebo B.1.351 a Briti 20I / 501Y.V1 alebo B. 1.1.7 a brazílska verzia s názvom P.1.

Britská verzia je však veľmi nákazlivá, ale nie nebezpečnejšia ako ostatné, hovorí Sharon Peacock, ktorú nájdete po celom svete. „Akonáhle porazíme (vírus) alebo prejde iba mutáciami, vďaka ktorým je vírusové ochorenie menej vírusové, potom sa už nemusíme báť. Pri pohľade do budúcnosti si myslím, že to bude ešte mnoho rokov. Celkovo asi 10 rokov, podľa môjho názoru. “, Hovorí Sharon Peacock.

READ  Mjanmarské bezpečnostné sily zabili 13 demonštrantov, podpálili továreň v čínskom vlastníctve

Britský premiér Boris Johnson zo svojej strany navrhol, že Briti budú možno potrebovať opakované očkovania, aby v budúcnosti pokračovali v mutáciách korónového vírusu.

Dve vakcíny anti-Govit-19 doteraz schválené vo Veľkej Británii, Pfizer / Bioendech a Astrogeneneka, poskytujú ochranu pred britskou verziou korónového vírusu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close