Svet

Vysoký žijúci pes môže potrebovať amputáciu nohy po diagnóze rakoviny

Pes Zeus nie je nemecká doga – je držiteľom Guinessovej knihy rekordov pre najvyššieho psa. Stál vo výške 1,046 metra a bol oficiálne pomenovaný Vysoký živý pes (samec) cez systém.

Teraz však rodinu psa zasiahla tragédia: Zeusovi diagnostikovali rakovinu kostí a museli mu amputovať pravú prednú nohu.

Zeus, ktorý žije s majiteľkou Brittany Davis v Texase, získal titul v marci 2022. Zeus, 3, je najväčší z jej vrhu a hovorí, že zje 12 šálok jedla denne.

Teraz pes potrebuje liečbu a rodina zhromažďuje peniaze prostredníctvom populárnej webovej stránky o crowdfundingu, Gofundme.

Davis prostredníctvom webovej stránky oznámil: „Nedávno bol milovaný člen našej rodiny, náš milovaný pes Zeus, diagnostikovaný s rakovinou. Bol verným a oddaným spoločníkom a priniesol do našich životov nesmiernu radosť a pohodlie.

„S ťažkým srdcom prijímame túto diagnózu, pretože teraz čelíme nielen emocionálnym výzvam, ale aj finančnej záťaži poskytovania tej najlepšej možnej starostlivosti o nášho milovaného Dia.“

Hoci rodina nezverejnila, aký typ rakoviny Zeus mal, Centrum pre chirurgiu zvierat v Michigane na svojej webovej stránke uvádza, že rakovina kostí je u psov bežná, pričom každý rok sa u psov diagnostikuje 10 000 nových prípadov rakoviny kostí.

Webová stránka tiež uvádza, že „väčšina psov je schopná behať a hrať sa“ po amputácii.

Zeus, ktorého miskou na vodu je kuchynský drez, sa vraj po diagnóze má dobre, no bude mu musieť amputovať jednu končatinu a bude musieť podstúpiť rádioterapiu a chemoterapiu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close