Zábava

Bulharský oscarový vstup „Blaka’s Lessons“ sa predáva na kľúčových územiach – konečný termín

Poučenie od BlaguBulharské odovzdanie medzinárodného filmového Oscara, vydané v niekoľkých krajinách.

Obrázok. Film napísal a režíroval Stefan Komandarev a do kín v Nemecku bude uvedený v januári prostredníctvom distribútora Zip Film. Po obmedzenom vydaní 20. októbra Poučenie od Blagu dec. 15 bude rozšírený v Bulharsku. Jeho domácim distribútorom je A Plus Films.

Okrem toho je film naplánovaný na uvedenie vo Švédsku na jar 2023 s distribútorom v novembri, januári 2023 na Taiwane s Swallow Wings a v Španielsku s Filminom, Gréckom Danaos a na Slovensku so Slovenským filmovým klubom.

Poučenie od Blagu HBO/MAX a Cinemax od Warner Bros. Discovery sa budú vysielať aj v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, Poľsku, Rumunsku, Moldavsku, Albánsku, Bulharsku a na Jadrane.

Film World mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch v júli, Grand Prix za najlepší film a najlepšiu herečku získal za Elie Skorchevovú, ktorá sa na filmové plátno vrátila po tridsiatich rokoch. Odvtedy, Poučenie od Blagu Vystupoval na šestnástich festivaloch, získal sedemnásť ocenení, naposledy Veľkú cenu poroty na Medzinárodnom filmovom festivale v Ríme. Dostal sa aj do užšieho výberu európskych filmových cien 2023.

Placove lekcie, Tretí film z Komandarevovej trilógie o sociálnych neduhoch v bulharskej postkomunistickej spoločnosti, tento triler sleduje Blagu (Skorcheva), učiteľku bulharského jazyka na dôchodku, cez mučivú emocionálnu cestu do nebezpečného sveta telefónnych podvodov. Nižšie si môžete pozrieť nový trailer, ktorý zverejnil Heretic. Film produkuje Katya Trichkova a Argo Films.

Medzi predchádzajúce tituly Comandare patrí užší výber Oscarov Svet je veľký a spása číha za rohom (2008) a ďalší bulharský Oscarový zápis, Rozsudok (2014)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close