„Ronaldo mal byť vylúčený!!“, „Strašná hra“

Fanúšikovia sa domnievajú, že Cristiano Ronaldo mal byť vylúčený za „strašný“ výkon Portugalska pri výhre 1:0 nad Slovenskom. Zápas, kvalifikácia UEFA Euro 2024, sa odohral v piatok (8. septembra).

V hre niekoľkých pozoruhodných šancí sa zverenci Roberta Martineza ujali vedenia v prestávke v Bratislave, keď sa v 43. minúte bravúrne presadil Bruno Fernandes.

V 62. minúte rozohral Ronalda Bernardo Silva, ale kapitán Portugalska zlyhal v úvodnom pokuse. Skôr ako stihol druhý pokus, šancu zblokoval obranca Slovenska Martin Dúbravka.

34-ročného hráča však Ronaldova vysoká kopačka pri súboji o loptu zachytila ​​do tváre.

Ronaldovi v nasledujúcom pondelkovom zápase v Luxemburgu (11.9.) rozhodca ukázal žltú kartu. VAR kontroloval faul na možnú červenú, ale vyhovel úvodnej výzve rozhodcu. Po 14 minútach prekonal Ronalda z úzkeho uhla jeho bývalý spoluhráč z Manchestru United Dúbravka.

Portugalsko si však zabezpečilo piate víťazstvo v rade na UEFA Euro 2024, aby sa kvalifikovalo na zotrvanie v H-skupine a posunulo sa o päť bodov pred druhé Slovensko (10). Selecao zatiaľ strelilo 15 gólov bez odpovede.

Fanúšikov však ich výkon nezaujal s predpoveďou, že Ronaldo mal vidieť červenú. Fanúšik tweetoval:

„Cristiano Ronaldo mal byť vylúčený!!“

Ďalší sa zamyslel nad výkonom Selecaa v noci a bol zvedavý, ako zvládnu ďalší zápas bez Ronalda:

„Bude zaujímavé vidieť, ako si Martinez poradí bez Ronalda, ktorý bude mať šťastie, že vyhrá hrozný zápas.“

Tu sú najlepšie reakcie na X, predtým známej ako Twitter:

Ronaldo bol v prebiehajúcej kvalifikácii na Euro päťkrát pôsobivý mimo domova.

Ako hral Cristiano Ronaldo za Portugalsko?

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo je na tom najlepšie od svojho debutu v drese Portugalska pri priateľskej výhre 2:0 nad Kazachstanom na domácej pôde presne pred dvoma desaťročiami.

Odvtedy päťnásobný držiteľ Zlatej lopty nazbieral v 201 zápasoch 123 gólov a 43 asistencií. Jeho góly a asistencie sú rekordy v medzinárodnom mužskom futbale.

Tri roky po tom, čo Ronaldo korunoval slávu s národným tímom na Euro 2016, vyhral s tímom Selecao Ligu národov UEFA.