svet

Česká republika prijíma opatrenia. Otvoria sa divadlá a kiná, budú povolené podujatia až pre 100 osôb

Od 11. mája česká vláda schválila spoločenské, športové a kultúrne podujatia až pre 100 účastníkov.

Tým sa otvoria divadlá, kiná a cirkusy. Tieto opatrenia predstavil vo štvrtok minister zdravotníctva Adam Vojtěch po zasadnutí vlády. Spravodajský server o tom informoval Novinky.cz.

„Nedávno sme povolili udalosti až pre 100 osôb, počnúc 11. májom. Teraz povoľujeme udalosti až pre desať osôb,“ hovorí Vojtech.

Podľa neho sa budú môcť otvoriť kiná, divadlá a koncertné sály, ale bude ich môcť navštíviť najviac 100 ľudí. Od 11. mája sa môžu konať aj svadby až pre 100 osôb.

Nebudú sa konať žiadne festivaly

Povolené bude aj školenie profesionálnych indoor športovcov. Pôvodne mali byť športovci schopní trénovať iba vonku od 11. mája.

Ministerstvo predloží presné hygienické pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať pred nadobudnutím účinnosti opatrení.

Minister kultúry Ľubomír Zaorálek dodal, že ani veľké festivaly sa v lete nebudú konať.

Vláda tiež povolila mimoriadnu omšu v katedrále sv. Víta účasť 60 osôb pri príležitosti 75. výročia pražského povstania. Uskutoční sa 5. mája, teda ešte predtým, ako spoločnosť Novinky.cz pridá opatrenie, ktoré obmedzuje účasť na 100 ľudí.

Deväť ľudí môže ísť do školy

Vláda tiež schválila, že žiaci deviatej triedy základného vzdelávania sa môžu do školy vrátiť od 11. mája, aby sa pripravili na prijímacie skúšky.

Od 11. mája bude možné vyučovať v skupinách až 15 ľudí a na univerzitách.

Podľa časového harmonogramu, ktorý vláda predložila 11. mája, by sa do škôl mali vrátiť aj študenti v záverečných ročníkoch stredných škôl, zimných záhrad a vyšších odborných škôl.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close