svet

Čína sa pokúša ukradnúť vakcínu proti koronavírusom

Americkí predstavitelia v stredu varovali vedcov a vedcov v oblasti zdravia, že hackeri s podporou Číňanov sa snažia ukradnúť vedecké a duševné vlastníctvo liečbou a vakcínami COVID-19. Tlačová agentúra AFP to oznámila.

Organizácie, ktoré túto chorobu vyšetrujú, boli o tom informované „Pravdepodobne cieľom pokusov Čínskej ľudovej republiky o infiltráciu ich počítačových sietí“, Federálny úrad pre vyšetrovanie USA (FBI) a Bezpečnostná agentúra USA pre kybernetickú bezpečnosť a infraštruktúru (CISA) uviedli vo vyhlásení.

„Títo aktéri boli identifikovaní pri pokusoch nelegálne nájsť a získať údaje o duševnom vlastníctve a verejnom zdraví týkajúce sa očkovacích látok, metód liečby a testov. personál zapojený do výskumu týkajúceho sa COVID-19 “. uvedené FBI a CISA.

„Úsilie Číny zamerať sa na tieto odvetvia predstavuje veľkú hrozbu pre správu krajiny COVID-19 našou krajinou“, orgány napísali vyhlásenie.

Tieto dva orgány neposkytli žiadne dôkazy ani neohlásili žiadne prípady týkajúce sa týchto obvinení voči Pekingu.
Úrady však zavolali „Všetky organizácie vykonávajúce výskum v týchto oblastiach, aby naďalej venovali pozornosť kybernetickej bezpečnosti a ochrane pred hrozbami proti vnútorným zamestnancom. Zabráni sa tým jemnému doladeniu alebo krádeži zariadení COVID-19.“

Čína odmieta nárok

Americké médiá v pondelok informovali, že FBI sa chystá vydať varovanie pred Hekerovými útokmi na výskum vakcín.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia Zhao Lijian v pondelok obvinenia poprel. Tvrdil, že Čína je pevne proti všetkým kybernetickým útokom.

“Sme vedúcou svetovou silou vo výskume liečby COVID-19 a vakcíny proti nemu. Je nemorálne šíriť klebety a urážať Čínu bez akýchkoľvek dôkazov.” pridal hovorca.

Varovanie od amerických orgánov prišlo v čase, keď sa desiatky spoločností, inštitúcií a krajín po celom svete rýchlo snažia vyvinúť vakcíny na zastavenie šírenia koronavírusu, ktorý zabil najmenej 292 000 ľudí v USA. world.

Mnoho ďalších spoločností hľadá liečbu infikovaných pacientov. V súčasnosti neexistuje žiadny overený liek tohto typu.

Coronavirus a COVID – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close