športové

Coach Bergam objavil protilátky proti koronavírusu, ktoré infikovali v marci

dnes 11:00
|

Futbalový tréner Aianty Bergamo Gian Piero Gasperini bol začiatkom marca infikovaný koronavírusom.

Zistil však iba počas prebiehajúcich testov medzi hráčmi a členmi implementačných tímov v talianskych kluboch, počas ktorých sa v tele Gasperini objavili protilátky. Piero Gasperini nebol v čase choroby testovaný, pretože nemal horúčku, ktorá bola v tom čase jednou z podmienok odberu vzoriek.

„Deň pred zápasom Ligy majstrov proti Valencii 10. marca som sa cítil chorý. Nasledujúce dve noci som vôbec nespal. Nemal som horúčku, ale cítil som sa akoby som bol „bude mi štyridsať.“ povedal 62-ročný tréner v rozhovore pre Gazzetta dello Sport.

Sú to duel s Valencia, ktorý sa pozerá späť ako na katalyzátor epidémie koronavírusov v Lombardii, ktorá sa stala najviac zasiahnutým regiónom v Taliansku. “Pred desiatimi dňami testy protilátok potvrdili, že mám COVID-19. Mám protilátky v krvi, ale to neznamená, že som úplne imunitný.” pridal Piero Gasperini.

Taliansky tréner pripustil, že sa veľmi obáva o svoje zdravotné problémy: „Každé dve minúty sme počuli záchranné sirény, pretože naše športové centrum v Bergame je blízko nemocnice. Bolo to ako vojnová zóna. Myslel som, a ak by som mal ísť do Nemôžem zomrieť teraz, stále musím urobiť veľa práce. ““

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close