Hlavné správy

Cristiano Ronaldo opäť skóroval pri dominantnom víťazstve Portugalska

Slovensko, ktoré je momentálne na druhom mieste v kvalifikácii za hosťami, vyzerá byť na ceste k tretiemu vystúpeniu na majstrovstvách Európy za sebou po tom, čo získalo 10 bodov z prvých štyroch zápasov.

Dátum, čas začiatku a televízne pokrytie

Kvalifikácia ME – skupina A, piatok 8. septembra, výkop o 19:45, naživo na Viaplay UK

Navrhované výzvy:

Falcons viedli v Dranave k bezgólovej remíze proti Luxembursku, ktoré vyzerá byť ich hlavným rivalom o druhé miesto v skupine, hoci víťazstvom dnes bude Slovensko viesť Portugalsko v polovici kampane.

Následne vyhrali nad Bosnou 2:0, pričom veterán Marek Hamšík sa vrátil v júni, aby pomohol Slovensku v čase núdze, keď sa zranilo viacero kľúčových hráčov. Bývalý stredopoliar Neapola bol v základnej zostave proti Islandu a Lichtenštajnsku a po víťazstvách 2:1 a 1:0 natrvalo odišiel do dôchodku.

Teraz sa éra po Hamšíkovi začína pre Slovensko naostro ťažkým zápasom proti Portugalsku, hoci Francesco Calzona má hŕstku skúsených hráčov v podobe Juraja Kuku (teraz v Sloven Bratislava), Petara Pekariča (Hertha Berlín). a Robert Mack, ktorý momentálne hrá v Austrálii.

Najlepšou správou pre Slovensko je, že kapitán Milan Škriniar (PSG) sa vráti z listiny zranených z predchádzajúcich zápasov.

Portugalsko malo vo svojej kvalifikačnej kampani na Euro 2024 zatiaľ len málo problémov a táto cesta na Slovensko je zatiaľ ich najťažšou výzvou.

Na Luxembursko a Lichtenštajnsko boli príliš dobré, keď v marci vyhrali svoje úvodné zápasy 4:0 a 6:0, zatiaľ čo júnové víťazstvo 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou bolo rovnako tiché.

Ich jediný neúspech prišiel na Islande, keď Cristiano Ronaldo musel čakať až do 89. minúty na svoj rozhodujúci osamotený gól a nebolo prekvapením, že otvoril skóre a pridal k svetovému rekordu 123 medzinárodných gólov.

READ  Slovensko odškodní rómske obete policajnej brutality po deviatich rokoch súdneho konania

Odporúčaná stávka: Prvý gól strelil Cristiano Ronaldo

Ronaldo naďalej vzdoruje svojmu postupu a presťahuje sa do Saudskej Arábie, aby sa stal kapitánom Portugalska a ich najsilnejším útočníkom. Hlavný tréner Roberto Martinez povolal aj Cristianovho spoluhráča Odavia do Al Nassera a Rubena Nevesa z Al Hilal, takže nový Portugalčan Pro League má v kempe dobré zastúpenie.

V portugalskom tábore je niekoľko významných absentérov, vrátane nového stredopoliara Manchestru City Mathiasa Nunesa a obrancov národného tímu Guerreira, Nuna Mendesa a Pepeho, ktorí majú stále 40 rokov.

Na druhej strane, Martinez by mohol postaviť ešte silnejšiu zostavu s takými ako Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Rafael Leo a Ruben Diaz súťažiaci o miesto na štarte.

Portugalsko a Slovensko sa nestretli od kvalifikácie MS 2006, keď Portugalsko remizovalo v Bratislave 1:1 a v Lisabone 2:0.

Okrem Portugalska ešte len Francúzsko neinkasovalo vo svojej kvalifikácii gól, zatiaľ čo iba Anglicko (15) našlo sieť častejšie ako 14 Portugalska.

Očakávame, že oba trendy budú pokračovať rovnakým smerom a Portugalsko by malo obhájiť svoj 100% rekord vo víťazstvách aj čistých kontách, napriek tomu, že je rovnako hlboké a trpezlivé ako na Islande.

Odporúčaná stávka: Portugalsko vyhralo na nulu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close