Hlavné správy

Viac ako 300 českých vojakov bolo umiestnených na hraniciach so Slovenskom, aby zabránili nelegálnemu prisťahovalectvu.

Ďalších 300 českých vojakov bolo rozmiestnených na hraniciach so Slovenskom, aby zastavili prílev migrantov.

Podľa správy Eturbo News bude 300 vojakov z Českej republiky pomáhať pri vykonávaní hraničných kontrol v Juhomoravskom, Slinskom a Moravskosliezskom kraji, uvádza SchengenVisaInfo.com.

„Celkovo bude pripravených 320 vojakov OS ČR, ktorí budú nasadení v 4 rotáciách. Pôjde o vojakov z pozemných síl, ktorých doplnia príslušníci aktívnych záloh. Vojaci budú plniť úlohy v spoločných hliadky“ Česká armáda to naznačila.

Úrady v Českej republike obnovili hraničné kontroly na hraniciach so Slovenskom minulý mesiac po náraste nelegálnych prisťahovalcov, väčšinou sýrskych štátnych príslušníkov z Turecka.

Začiatkom tohto týždňa vláda Českej republiky oznámila, že predĺži bezpečnostné opatrenia na hraniciach o ďalších 20 dní do konca októbra. Rozhodnutie potvrdila česká ministerka vnútra Vaide Ragusan, ktorá zároveň potvrdila, že hraničné kontroly na česko-slovenských hraniciach nebudú po 7. októbri zrušené.

Rozhodnutie prichádza po tom, čo bolo tento rok zadržaných približne 12 000 nelegálnych prisťahovalcov, čím prekonali čísla z migračnej krízy z roku 2015.

Úrady v Českej republike oznámili, že k 5. októbru prehľadali takmer 200 000 ľudí a celkovo 120 000 vozidiel.

„Zistili sme 1600 osôb zapojených do nelegálnej dopravnej migrácie. Viac ako 500 osôb sme na územie Českej republiky nevpustili. Upozornil v tejto súvislosti šéf českej cudzineckej polície.

Minulý mesiac české úrady oznámili, že počas prvých ôsmich hodín obnovených hraničných kontrol na slovenských hraniciach bolo zastavených približne 120 nelegálnych prisťahovalcov.

Úradníci v Českej republike 29. septembra oznámili, že v dodávke je ukrytých celkovo 15 nelegálnych prisťahovalcov. V ten istý deň úrady v Čečensku údajne zatkli aj deväť obchodníkov s ľuďmi.

Úrady na Slovensku zároveň oznámili, že príslušníci hraničnej polície od konca septembra zadržali viac ako 800 nelegálnych migrantov.

READ  Špirálové infekcie dobiehajú oblasti Európy s nízkou zaočkovanosťou

Po tom, čo úrady v Českej republike a Rakúsku zaviedli hraničné kontroly, zintenzívnili hliadky v blízkosti hraníc s týmito dvoma krajinami, čo viedlo k odhaleniu nelegálnych imigrantov a pašerákov ľudí, informovalo slovenské ministerstvo vnútra.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close