Veda

Cyklistické štúdio v Kanade spustilo vypuknutie epidémie COVID-19 pre 72 osôb

Napriek dodržiavaniu protokolov COVID-19 spustili hodiny cyklistiky v interiéri vo fitnes štúdiu Spinco prepuknutie koronavírusu najmenej 72 ľudí v kanadskom Ontariu tvrdia predstavitelia verejného zdravotníctva. Až 100 zamestnancov, klientov a rodinných príslušníkov mohli byť vystavení, Informovala CNN.osoba jazdiaca na chrbte bicykla: Cyklistické štúdio v Kanade spustilo vypuknutie epidémie COVID-19 pre 72 osôb - tu je treba vedieť


© Getty / gradyreese
Cyklistické štúdio v Kanade spustilo vypuknutie epidémie COVID-19 pre 72 osôb – tu je treba vedieť

Štúdio Spinco sa práve v júli znovu otvorilo v Hamiltonu v Ontáriu a dodržiavalo bezpečnostné pravidlá pre koronavírusy, uviedla vo vyhlásení pre CNN MUDr. Elizabeth Richardson, zdravotnícka pracovníčka Hamiltona. Patrili medzi nich pracovníci kontroly a účastníkov, sledovanie účastníkov, maskovanie pred a po vyučovaní, pranie bielizne a čistenie miestností do 30 minút po ukončení vyučovania. Podľa predstaviteľov mesta pracovalo Spinco tiež s polovičnou kapacitou a okolo každého bicykla udržiavalo šesťmetrový polomer priestoru.

Načítava...

Chyba načítania

„Prijali sme všetky ponúkané opatrenia v oblasti verejného zdravia, dokonca sme ich pridali niekoľko, a stále nás pandémia zasiahla, „napísalo štúdio na Instagrame. Zdá sa, že ohnisko súvisí s kurzami, ktoré sa konajú od 28. septembra do 4. októbra, a spoločnosť Spinco Hamilton je od zistenia ohniska uzavretá. Z potvrdených pozitívnych prípadov spojených so štúdiom je 47 primárne prípady (45 patrónov a dvaja členovia personálu) a 25 sú sekundárne prípady, čo naznačuje „rozšírenie domácnosti“ na rodinu, priateľov alebo iné kontakty.

Galéria: CDC teraz hovorí, že COVID šíri týchto 5 spôsobov (najlepší život)

muž a žena, ktorí si robia selfie: Počas uplynulého týždňa vykonalo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) niekoľko významných úprav vo svojom vedení okolo COVID.  18. septembra CDC zmenilo svoje pokyny pre testovanie, pričom opäť pripomína, že asymptomatickí ľudia by mali byť testovaní, ak prídu do kontaktu s pozitívnym prípadom COVID.  V ten istý deň CDC potichu zmenilo usmernenie k šíreniu COVID a je to zatiaľ jedna z najvýznamnejších úprav.  CDC teraz uznáva, že COVID sa môže šíriť vzduchom."COVID-19 sa najčastejšie šíri cez respiračné kvapôčky alebo malé častice, ktoré vznikajú napríklad v aerosóloch [from] infikovaná osoba," teraz sa číta webová stránka CDC.  Zdravotnícki experti mesiace vyzývali CDC, aby uznali rastúce dôkazy, ktoré naznačujú, že COVID sa môže prenášať prostredníctvom aerosólov, čo znamená drobné čiastočky vo vzduchu.  Do tejto poslednej aktualizácie však CDC do značnej miery ignorovala možnosť, že vo formálnych pokynoch môže byť COVID vo vzduchu."Pribúdajú dôkazy o tom, že kvapôčky a častice vo vzduchu môžu zostať suspendované vo vzduchu a vdýchnuté ostatnými a môžu sa pohybovať ďalej ako šesť stôp (napríklad počas chóru, v reštauráciách alebo na hodinách fitnes)," teraz sa píše na stránke CDC. Agentúra tiež varuje pred možným nebezpečenstvom nesprávneho vetrania: "Toto riziko vo všeobecnosti zvyšuje vnútorné prostredie bez dobrého vetrania."Stránka CDC predtým uvádzala, že sa predpokladá, že COVID sa šíri hlavne medzi ľuďmi v úzkom kontakte - do dvoch stôp -"prostredníctvom respiračných kvapôčok vytváraných pri infikovanej osobe kašľaním, kýchaním alebo rozhovormi." A aj keď je to pravda, stránka bola zmenená, aby obsahovala ďalšie dva spôsoby, ako sa vírus môže šíriť prostredníctvom kvapôčok, či už veľkých alebo aerosólových. Podľa aktualizovaných pokynov CDC ide o päť spôsobov šírenia COVID.  A ak sa chcete vyhnúť ďalšiemu správaniu, pozrite si 24 vecí, ktoré robíte každý deň a ktoré vás vystavujú riziku COVID.

Boli tu obavy z kurzov indoorového tréningu potenciálne napomáha prenosu koronavírusu, ale zdá sa, že ide o jedno z najväčších ohnísk choroby doposiaľ. Úradníci sú obzvlášť znepokojení, pretože zariadenie dôsledne dodržiavalo zdravotné protokoly. „Pokračujeme v skúmaní toho, čo to znamená, čo musíme pochopiť na hodinách cvičenia,“ uviedol podľa CNN Dr. Richardson na brífingu pre médiá 13. októbra.

READ  Inšpirovalo zničenie tohto mesta strednej doby bronzovej Sodomu?

Linsey Marr, PhD, expertka na vzdušný prenos a profesor inžinierstva na Virginia Tech, na Twitteri poznamenala, že protokol Zdá sa, že nevyžadujú účinné vetranie v štúdiu – čoraz kritickejší faktor vzhľadom na potenciál pre šírenie vírusu vzduchom. „Šesť stôp je málo,“ napísala. „V telocvični sa robili zdravotné prehliadky, čistenie, masky pred a po vyučovaní, 50% kapacita a 6 ‚okolo každého bicykla. NIČ O VETRÁNÍ.“

Podľa Canadian Broadcasting Corporation (CBC) hovorca verejného zdravotníctva uviedol, že veľkosť ohniska, napriek dodržiavaniu protokolu, „pravdepodobne prispeje k zmene smerníc a postupov vpred“.

Pokračovať v čítaní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close