Ďalšia britská hviezda, ktorá sa chce dostať do top 100 v tenise

V sobotu 16.4.2022 o 21:00 hod

Jack Dropper je po fantastickom začiatku sezóny na 122. mieste v rebríčku ATP (Foto: Matthew Stockman / Getty Images)

Cameron Nori dominuje titulkom odkedy sa tento rok dostal do top 10 vo svete britského tenisu, no s ďalšou mladou hviezdou nižšie v rebríčku by mohol byť čoskoro veľkou novinkou.

Londýnčan Jack Dropper sa po fantastickom úvode sezóny na mužskej ATP Challenger Tour posunul v rebríčku vyššie.

Tento 20-ročný hráč vyhral tento rok štyri tituly na šiestich turnajoch Challenger, čím sa zvýšil z 265 na 122.

Fifa získava Netflix a Amazon Prime spustením novej streamovacej služby Fifa +

Tento beh prekonal Andyho Murrayho a Kylea Edmunda, čím sa stal najmladším britským hráčom v histórii, ktorý vyhral tri tituly ATP Challenger Series.

Jeho posledné víťazstvo prišlo, keď začiatkom tohto mesiaca porazil Jiso Bergsa 6-2, 5-7, 6-4 vo finále Saint-Brooke Challenger vo Francúzsku.

Dropper prvýkrát začal hrať tenis vo veku šiestich rokov, keď ho jeho matka Nicky, bývalá britská juniorská šampiónka, vzala na prvé stretnutie do ich miestneho suttonového tenisového a squashového klubu.

Dropperov otec Roger, oddaný člen tenisovej rodiny, pôsobil v rokoch 2006 až 2013 ako generálny riaditeľ Lawn Tennis Association.

V roku 2018 sa Draper vo veku 16 rokov dostal do finále mužskej dvojhry vo Wimbledone a skončil na 7. mieste v juniorskom rebríčku ITF. Neskôr v tom istom roku prešiel na profesionála.

Zranenia a infekcie brzdia jeho postup až do roku 2021, pričom Dropper vyhral svoj prvý turnaj ATP Tour v Queens Clube a trápil dvoch až 40 hráčov vrátane tretieho nasadeného Janicka Sinnera.

Vo Wimbledone sa širokému publiku ohlásil zastrašovaním svetovej jednotky Novaka Djokoviča na centrálnom kurte.

Dropper bol jedným z iba dvoch hráčov, ktorí získali set pre Djokoviča pri víťazstve nad Srbom Matteom Bertinim.

READ  „Šport lásky“: Ping-pong, Veľký ekvalizér

Británia začala hviezdne preteky v roku 2022 ziskom svojho prvého titulu ATP Challenger vo Forley v januári a prehrala iba tri z 26 zápasov, ktoré doteraz odohrala.

„Ak ma chalani tento rok porazia, mali by odohrať dobrý zápas, aby ma porazili,“ povedal Dropper tento týždeň na LTA.

„Našťastie pre väčšinu z nich som hral dobrý tenis, aby som ich porazil, takže si myslím, že je to skôr o konzistentnosti a zlepšovaní sa psychicky aj fyzicky.“

Keďže ľudia ako Murray a Edmund sa stále potácajú kvôli zraneniam, britský tenis vyhladoval 100 najlepších hráčov na mužskom okruhu.

Nori a svetová 27-ka Dan Evans sú dobre etablovaní, no za nimi sa kvapkadlo šplhá po rebríčku a vyzerá to ako najlepšia príležitosť bojovať o titulky.