Zábava

David Zarrap začína nakrúcať Heart of Darkness-Snake Case

– český filmár nakrúcajúci podobenstvo „River Film“ podľa románu Josepha Conrada.

Stanislav Major a Martin Bechlot Hadí plyn (© Mayo Hirc)

český režisér Dávid Zarab Začal nakrúcať svoju najnovšiu drámu, Hadí plyndojem Jozefa Konrádaromán z roku 1899 Srdce temnoty. Zarab predtým režíroval podobenstvo o prvej svetovej vojne Hlava – ruky – srdce a dokument o kľúčovej postave českého surrealizmu, Vratislav Effenberger alebo Lov na čierneho žraloka, to isté už nasmeroval na javisko. Režisér však poznamenal, že kinoverzia nie je adaptáciou divadelnej hry, ale samostatným filmom inšpirovaným Conradovým románom, ktorý kritizuje európsku koloniálnu nadvládu v Afrike. Zarap, ktorý napísal aj scenár, spravil z hlavného hrdinu Čecha, ktorý namiesto Afriky cestuje na Balkán.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Robert Klein (Stanislav Majorod Tieňová krajina [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) hľadá svojho nevlastného otca Emanuela, s ktorým sa stretol iba raz. Robert sa zoznámi s dvoma spoločnosťami, ktoré poslali jeho brata niekam do Európy – japonskou spoločnosťou, ktorá loví úhory, a americkou nadáciou, ktorá vykonáva nelegálny prieskum ťažby metánu. Robert zistí, že jeho nevlastný otec je úspešný a jeho práca vzbudzuje u jeho zamestnávateľov podozrenie. Rozhodne sa nasledovať Emanuelovu stopu, no nie je celkom jasné, prečo sa vydá na cestu. Putuje cez močiar a zbiera stopy o činnosti svojho brata. Zistí, že jeho meno v niektorých vzbudzuje strach, v iných zlomyseľnosť a u iných úctu. Emanuel sa ocitne obklopený nelegálnymi africkými utečencami, ktorí mu pomáhajú pri love úhorov a geologických prieskumoch.

český výrobca Viktor Schwarz volania Hadí plyn „Film o rieke s prvkami tajomstva“ sa zaoberá celým radom horúcich tém, akými sú „životné prostredie, imigrácia, správne a nesprávne sociálne myslenie a správanie, akumulácia bohatstva a monopol“. okrem toho Hadí plyn Bol opísaný ako „filmová alegória o ceste do uzavretého regiónu na hranici orientálnych a náhodných svetov“ a „strachu z násilia, hľadania lásky a sexuality a túžby pochopiť rozdiel medzi utečencami“. a útočníkov.“

READ  Henrik Lundqvist prichádza do MSG Sports a MSG Entertainment v novej úlohe

Očakáva sa, že 35-dňové natáčanie potrvá do 20. mája, pričom hlavné fotenie bude prebiehať prevažne na Slovensku. V skutočnosti sa producenti po prieskume lokalít v Chorvátsku, Slovinsku, Rumunsku a Maďarsku nakoniec rozhodli nakrútiť takmer celý film na Slovensku (väčšina scén sa odohráva na rieke). Vrátane hercov Martin Bechlott (Atlas vtákov [+see also:
film review
trailer
interview: Olmo Omerzu
film profile
]
, povolanie [+see also:
film review
trailer
interview: Michal Nohejl
film profile
]
), Dalibor Pus, Mara Lucama A Václav Vašák (stav núdze) DoP Oleg MutuObjektív od Bogdana Georgea Abedryho Zázrak [+see also:
film review
trailer
interview: Bogdan George Apetri
film profile
]
A Neidentifikované [+see also:
film review
trailer
film profile
]
Sergeja Loznica Donbass [+see also:
film review
trailer
interview: Sergei Loznitsa
film profile
]
A Jemné stvorenie [+see also:
film review
trailer
interview: Sergei Loznitsa
film profile
]
a Tomasza Wasilewského Spojené štáty lásky [+see also:
film review
trailer
interview: Tomasz Wasilewski
film profile
]
, je pripojený ako kameraman filmu. Väčšinu posádky tvoria slovenskí profesionáli.

Hadí plyn Produkoval Viktor Swarcs z Českej republiky Cineart TV Prahaa v koprodukcii slovenskej firmy Arena A Česká televízia. podporili film Český filmový fond A to Slovenský audiovizuálny fond. Premiéra v kinách je naplánovaná na rok 2023. Kino umenie Zvládne uvedenie v kinách v Česku aj na Slovensku.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close